banner28

FATİH TURAN VE EKİBİ İSTİFA ETTİ

İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Üyeleri, Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcıları, toplu olarak istifa ettiklerini açıkladı. Yapılan ortak açıklamada "İSKİ Genel Müdürlüğünün üst yönetimi olarak; İstanbul'a su hizmetinin kutlu bir vazife olduğu bilinciyle bugüne kadar yürüttüğümüz İSKİ'deki görevlerimizden kendi isteğimizle ayrılıyoruz" denildi.

FATİH TURAN VE EKİBİ İSTİFA ETTİ
banner3

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı kuruluşlardan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin üst yönetimi toplu olarak görevlerinden ayrıldı.

İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Fatih Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. İzzet Öztürk, Prof. Dr. Adem Esen, Avukat Sıddık Eraslan ile Alişan Koyuncu, Genel Müdür Yardımcıları; Selami Taşer, Cafer Sezgin, Recep Hazır ve Metin Akbaş, yeni yönetime istifalarını verdi. 

Yapılan ortak açıklamada, 23 Haziran seçiminden itibaren geçen 6 haftalık sürede gerçekleşen brifing ve toplantılarda; hayati öneme sahip su ve atık su hizmetleriyle ilgili kurumsal bilgi birikim ve tecrübelerin yeni yönetime aktarıldığı belirtildi. 

Yöneticilik görevlerini devretme talebinin de her fırsatta dile getirildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Bu süre zarfında su ve atık su hizmetlerini de titizlikle yürütmeye devam ettik. Ne mutlu bize ki İSKİ; 1994 yılından bu yana küresel ısınma, iklim değişikliği gibi olumsuz senaryoların daima hesap edildiği bir planlama sayesinde, İstanbul'da temiz suyun güvencesi olmuştur. Gerçekleştirilen yatırımlarla 'en kurak yıllar' da dahil olmak üzere kesintisiz bir şekilde dünya standartlarında sağlıklı ve kaliteli içme suyu İstanbullulara ulaştırılmaktadır. Önümüzdeki 50 yılın su ihtiyacı da planlanmıştır. İSKİ bugün iddialı ve istikrarlı yatırımları sayesinde dünyanın en büyük su kurumlarından biridir. İstanbul'u suya kavuşturmakla başlayan bu başarı hikayesi; hepimizin, bütün İstanbulluların övüncüdür. İstanbul'un denizleri, dereleri, su kaynakları ve Haliç atık su kirliliğinden korunmuş, sağlıklı bir çevre oluşturulmuştur. Atık su arıtma oranı yüzde 99 seviyesine yükseltilmiştir. 

İSKİ Genel Müdürlüğünün üst yönetimi olarak; İstanbul'a su hizmetinin kutlu bir vazife olduğu bilinciyle, bugüne kadar yürüttüğümüz İSKİ'deki görevlerimizden kendi isteğimizle ayrılıyoruz. Yeni oluşacak İSKİ Yönetimi ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine başarılar diliyoruz. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İstanbul'un tarihi su probleminin çözümünde bugüne kadar emek sarf eden bütün İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimi ve büyük İSKİ ailesinin tüm mensuplarına bir kez daha şükranlarımızı sunarken, tecrübelerimizin İstanbulluların her zaman emrinde olduğunun bilinmesini ayrıca kaydetmek istiyoruz. Siz değerli İstanbullulara sevgi ve saygılarımızı sunuyor, su gibi aziz olmanızı diliyoruz." 

 FATİH TURAN SAKARYA'DA GÖREV YAPMIŞTI!

 İstifa eden İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan önceki dönem de Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım daire başkanlığının ardından Genel Sekreter yardımcısı olarak görev yapmıştı. Turan daha sonra ise  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü görevine atandı.

 Fatih Turan’ın Özgeçmişi


1968 yılında İstanbul’da doğdu. Haydarpaşa Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini, inşaat mühendisliği ve yüksek lisans eğitimini ise 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnşaat (ulaştırma) Yüksek Mühendisi olarak tamamladı. 1990 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olarak memuriyete başladı. Niğde Üniversitesi adına 1994-1999 yılları arasında İngiltere University of Newcastle’da yabancı dil ve lisansüstü eğitiminde bulundu ve bu üniversiteden ulaştırma mühendisliği alanında master derecesi alarak doktora çalışmalarına başladı. Niğde Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Temmuz 2009’da naklen atama ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na atanan Turan ardından da Genel sekreter yardımcılığına getirildi. 
Turan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER