Etçioğlu'da Bülbül'ü Yalanladı!

MHP İl Başkanı Levent Bülbül’ün Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na ithafen “1’nci sınıf tarım arazilerini sanayiye açtılar” iddiası MHP’li Meclis Üyesi Erkal Etçioğlu’nca yalanlandı.

Etçioğlu'da Bülbül'ü  Yalanladı!
banner3

MHP Grup Başkan Vekili Erkal Etçioğlu ise fabrikaların tarım arazilerini tehlikeye sokmadığını söyledi.

BELEDİYEYİ SAVUNDU
Ocak Ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı ‘nda Zeki Toçoğlu başkanlığında 48 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddelerine geçilmeden önce söz alan MHP Grup Başkan Vekili Erkal Etçioğlu, son kar yağışlarına değinerek, “Kar yağışı sonrasında aslında belediyelerin çalışmasında kusur yok, ama hazırlıkta kusur var, özellikle tuzlama faaliyetlerinde” dedi.


VATANDAŞ TEMİZLESİN
Vatandaşların evlerinin önündeki karı temizlemesi yönünde kampanya yapmaya çağıran MHP’li Etçioğlu, “Halkı kampanyaya davet etmek lazım, halkı evlerinin işyerlerinin önünü temizlemeye teşvik etmek lazım. Şehir büyüdü tabi, özellikle yaya kaldırımlarının temizlenmesinde eksiklikler vardı. Bir şeye teşekkür edeceğim, Ulaşım Daire Başkanı zaman zaman benim fikrimi soruyor, ben de fikrimi paylaşıyorum” diye konuştu.


TARIM ARAZİSİ POLEMİĞİ
Papuççular Mahallesi’ndeki içkili mekanların vatandaşa rahatsızlık verdiğini söyleyen Etçioğlu bu mekanlara ruhsat verilirken daha dikkatli olunmasını istedi. Öte yandan MHP İl Başkanı Levent Bülbül’ün Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun birinci ve ikinci sınıf tarım arazilerini sanayiye açtığı yönündeki iddiası ve ardından Başkan Toçoğlu’nun ‘Nereyi sanayiye açmışız göster’ sözlerine dünkü meclis toplantısında Etçioğlu da katıldı.


TOPU SANAYİYE ÇEVİRME
Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın, Toyota Fabrikası’nın kurulma aşamasındaki sözlerini hatırlatan Etçioğlu, “Kendisine patates tarlalarının üzerine fabrika yapılıyor diye itiraz edildi. Rahmetli Özal ise ‘Fabrikalardan korkmayın, siz şehirlere dikkat edin’ demişti. Şehrin kendisi tarım arazilerini işgal ediyor, Serdivan genişliyor, tarım alanlarını binalar, mahalleler işgal ediyor. Topu sanayiye çevirmenin hiçbir anlamı yok” ifadelerini kullandı.


4’ÜNCÜ SINIF ARAZİDELER
İlimizdeki Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) 3’ncü, hatta 4’ncü sınıf tarım arazilerinin üzerinde kurulu bulunduğuna ve yetkililerin bu konuda büyük özen gösterdiğine dikkati çeken MHP Grup Başkan Vekili Erkal Etçioğlu, “Sanayi bölgeleri tarım arazileri üzerinde o kadar da tesirli değil. Asıl tarım alanlarını şehirler tehdit ediyor” dedi.


 

BEN YETKİLİ DEĞİLİM
Meclis toplantısında bu konuda da bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu MHP İl Başkanı Av. Levent Bülbül’ün kendisini birinci sınıf tarım arazilerini sanayiye açmakla suçladığını hatırlatarak, “MHP İl Başkanı’nın geçen gün bir açıklaması oldu, ben de bu birinci sınıf tarım arazileri ile ilgili neresini sanayiye açmışız açıkla dedim. İspat iddia edene düşer, bir kentte tarım arazilerinin sanayiye açılması prosedür meselesidir, ben yetkili değilim” ifadelerini kullandı.


NEREDE AÇMIŞIM GÖSTER
Tarım arazileri ile ilgili konuların Toprak Kurulu’nda ele alındığını ve karara bağlandığını söyleyen Başkan Toçoğlu, “Önce o kuruldan görüş çıkar, sonra planlama olur. Efendim birinci sınıf tarım arazilerini sanayiye açıyormuşum, 2’nci sınıf, 3’ncü sınıf tarım arazisi de dahil, açıklayın o zaman. Yazlık’ı imara biz açmadık, Serdivan Belediye başkanlığım da dahil olmak üzere, nerede bir karış tarım arazisini imara açmışım göstersinler” dedi.


ŞEHRİN HAVASINI BOZMA
“Türk Traktör arazisi deniyor, orayı biz açmadık” diyen Başkan Toçoğlu, “Bu konu bir açıldı, 50 kişi devreye girdi tweetleriyle, nereyi biliyorlarsa açıklasınlar. Biz bu konuda çok hassasız, tarım alanının ortasına tavuk kümesi açtılar, halen onlara engel olmaya çalışıyoruz. Öyle gereksiz açıklamalarla şehrin havasını bozmamak lazım, Karaman yolunun sağ tarafı ise deprem sonrası, müzmin sebep gösterilerek 200 metre imara açılmış” şeklinde konuştu. .


 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 05:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER