banner28

ESNAFLAR GÖNÜLLÜ YEŞİLAY'CI OLACAK

Yeni projeler “Yeşilay Elçileri”ni basınla paylaşan İl Sekreteri Arzu Çakır, esnafların bu projede önemli rol oynayacağını ifade etti.

ESNAFLAR GÖNÜLLÜ YEŞİLAY'CI OLACAK
banner3
Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır ve Yönetim Kurulu üyeleri yeni projeleri olan “Yeşilay Elçileri”nin tanıtımı için basınla bir araya geldi. Adapazarı’nda bir restoranda gerçekleşen toplantıda konuşan Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır, bugüne kadar yapmış oldukları projeden bahsederek yeni projelerini anlatmak üzere sözü Şube Sekreteri Çakır’a bıraktı.
Yeşilay Sakarya İl Sekreteri Arzu Çakır, konuşmasında madde bağımlılığın giderek büyük bir tehdit haline geldiğini, ölümlerin arttığını belirterek bunun azalması için adım attıklarını dile getirdi. ‘Yeşilay Elçileri’ projesinin de bu kapsamda olduğunu, gençleri korumak için çalışmalar yapılacağından bahseden Çakır, projenin çoğunlukla gençlerin gittiği yerlerde hayata geçirileceğini ifade ederek mücadele ve ahilik bilinci yüksek esnaflarla birlikte bu işi yürüteceklerini bildirdi.
Arzu Çakır, “Proje yerel farkındalık, toplum mücadele bilincinin artırılması, rol model olma, YEDAM’a yönlendirme ve Yeşilay Elçiler olmak üzere 5 ana tema üzerine oluşturulmuştur.” dedi.
Arzu Çakır, konuşmasının devamında Yeşilay Elçisi olmaya uygun esnafların bağımlılığı olmayan, mücadele bilinci yüksek ve gençlerle iletişimi kuvvetli kişiler olması gerektiğini söyledi. Projenin duyuru süreci boyunca cadde ve sokaklara konuya ilişkin görsel içerikler koyulacağından bahsetti. Projeyle ilgili çalışmalara başlandığı ve kısa bir süre içerisinde esnaflara ziyaretin başlayacağı da bildirildi.
 
HABER: HİLALNUR KACAR
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER