Erdoğdu Mahallesinde Alt Yapı Güçlendirme Çalışmaları

Alt yapı bakım onarım ve güçlendirme çalışmalarını hızla sürdüren Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Erdoğdu mahallesinde büz döşeme çalışmalarını tamamladı.

Erdoğdu Mahallesinde Alt Yapı Güçlendirme Çalışmaları
banner3

Özellikle İlçenin özellikle yağmur, su taşkınları, sel ve benzeri gibi doğal etkenlerden mümkün olduğu kadar az etkilenmesi amacıyla Akyazı genelinde çalışmalarını ve tespitlerini aralıksız sürdüren Akyazı Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekipleri su birikmesine elverişli alanlarda ve tespiti yapılarak plan ve programa dahil edilen yerlerde alt yapı güçlendirme çalışmaları kapsamında büz döşeme çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Bir yandan tarla kenarlarında oluşan ark sularının tahliyesinin sağlanması amacıyla büz döşeme işlemlerini yürüten ekipler öte yandan da daha önce tespit edilmiş bölgelerdeki alt yapı güçlendirme çalışmalarını sürdürüyorlar.

Çalışmalar kapsamında kısa süre içerisinden Erdoğdu mahallesi camii karşısında bulunan alana 50 metre uzunluğunda 200’lük büz döşeme ve yağmur suyu kanal çalışması yapan ekipler burada oluşabilecek yağmur suyu yada su taşkınlarının önüne geçmek için alt yapı çalışmasını tamamladılar.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER