ERDOĞAN ÜÇLÜ ZİRVE TARİHİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "FETÖ'nün bir terör örgütü olduğunu Pakistan'da yüksek mahkemenin ilan etmesi ve bir yandan da okulların Maarif Vakfımıza teslimi, bunlar memnuniyet verici adımlardır" dedi. Han da, "Pakistan ve Türkiye birbiriyle çok daha yakın iki ülke haline gelecek" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN ÜÇLÜ ZİRVE TARİHİNİ AÇIKLADI
banner3

Erdoğan'ın açıklamalardan satır başları şöyle:

FETÖ'nün bir terör örgütü olduğunu Pakistan'da yüksek mahkemenin ilan etmesi ve bir yandan da okulların Maarif Vakfımıza teslimi, bunlar memnuniyet verici adımlardır.

Başbakan İmran Han göreve gelmesinin ardından ülkemiz ilk ziyaretini gerçekleştiriyor. Kendisini bu vesileyle, seçimlerde gösterdiği başarılar için tebrik ediyorum. Kendisi aynı zamanda tam anlamıyla bir Mevlana aşığı. Sayın Başbakan’ın Konya’da Hz. Mevlana’yı ziyaret etmesi bu dostluğun bir nişanıdır. Türkiye ve Pakistan dostluk bağlarının kökleri tarihe uzanan iki kardeş ülkedir. Türkiye, dün olduğu gibi bugün de, yarın da Pakistan'ın yanındadır, yanında olmaya devam edecektir.

Türkiye- Afganistan-Pakistan üçlü zirvesini inşallah 31 Mart seçimlerinden sonra yapacağız.

Han'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye ile ilişkilerimizi daha da üst seviyeye taşımak istiyoruz.

Türkiye'de yapılan sağlık reformları bizleri çok etkiledi.

Pakistan ve Türkiye birbiriyle çok daha yakın iki ülke haline gelecek.

Pakistan-Afganistan-Türkiye Zirvesinin Afganistan'da barışa katkı sağlayacağını ümit ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER