banner28

Erdoğan'ın Sakarya Mitinginde Duygulandıran Anlar

Geçtiğimiz günlerde toplu açılış töreninde vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting öncesinde görme engelli bir vatandaşla yaşadığı diyalog herkesi duygulandırdı.

Erdoğan'ın Sakarya Mitinginde Duygulandıran Anlar
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplu açılış töreni mitinginde yaşanan bir sahne dikkatlerden kaçmadı. Görme engelli vatandaşın kendisini görme isteğini kırmayan Erdoğan, istiklal marşının okunmasıyla kendisinin yanına giderek genç kızla kucaklaştı. 

Kılıç O Anları MedyaRota'ya Anlattı

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görme engelli genç kız ile yaşadığı o duygu dolu anı MedyaRota'ya anlattı. Genç kızın günler öncesinden kendine bu isteğini söylediğini ifade eden Kılıç, "Kızımızın en büyük hayali Cumhurbaşkanımız ile buluşabilmekmiş. Ben de kendisini Cumhurbaşkanımız ile buluşturmak için çabalayacağımı söyledim." dedi.

'O An 10 Mitinge Bedel'

Erdoğan'a görüşme teklifini ilettiğinde hiç beklemeden genç kızın ayağına gittiğini belirten Başkan Kılıç, "Miting günü de İstiklal Marşı'nın hemen ardından Cumhurbaşkanımıza, kızımızın kendisini göremese de sesini duymak istediğini ilettim. 'Hemen' cevabını verdi ve kızımızın yanına gelmesini beklemeksizin yerine oturmadan ayağına kadar gitti. Genç kardeşimizin mutluluğunu gördüğüm sahne inanın 10 mitinge bedel." şeklinde konuştu.

'Yüzünüze Dokunabilir miyim?'

Görme engelli gencin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diyaloğunda herkesin duygulandığını söyleyen İl Başkanı Fevzi Kılıç, "Cumhurbaşkanımızla kucaklaştıktan sonra kendisine 'Sizden bir şey isteyebilir miyim?' diye sordu. Cumhurbaşkanımız talebine olumlu yanıt verince 'Yüzünüze dokunabilir miyim?' dedi. Bu sözü duyduğumda kendimi tutamadım. Cumhurbaşkanımız da duygulanmıştı." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER