banner28

ERDOĞAN'DAN İDAM AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aksaray'da Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılış törenine konuştu. Erdoğan "15 Temmuz'da bu millet göğsünü tanklara, F16'lara, helikopterlere siper etti. 16 Nisan'daki 'Evet' bunun tekrarıdır. 16 Nisan'da tek vatan, tek devlet, tek millet için 'Evet' diyoruz" dedi.

ERDOĞAN'DAN İDAM AÇIKLAMASI!
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aksaray'da Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılış törenine konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Açılışını yaptığımız toplam maliyeti 700 milyon doları bulan Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu proje doğalgaz depoları oluşturuldu. 12 suni mağaraya 1,2 milyar metreküp doğalgaz depolanacak. Böylece gerektiğinde günde 44 milyon metreküp doğalgazı şebeye verebileceğiz rezerve sahip oluyoruz. Depoların bir kısmı tamamlandı. Türkiye pek çok ilk gibi burada inşa edilen tesisler ile teknolojisiyle ilk defa tanıştı. Tuz Gölünün altındaki depolara ilk doğalgaz basma işlemini gerçekleştiriyoruz. 2 milyar dolarlık yeni yatırım da devreye girdiğinde günlük doğalgaz miktarı 80 milyar metreküpe çıkacak. Ülkemiz doğalgaz ve enerji yedekleme konusunda önemli yere gelecek.

 

  • Hayırcı'lar sadece laf üretirler, hizmet yok, biz aşığız. Bu aşk ile Marmaray'ı, Yavuz Sultan Selim'i.. yaptık. Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temelini 18 Mart'ta atıyoruz. Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ile tüm kurularımıza ait toplam bedeli 270 milyar lirayı bulan 72 eseri hizmete alıyoruz. Ankara'dan Aksaray'a kara yoluyla geldim, Aksaray değişmiş.


İnşallah 16 Nisan'da benim aziz milletim sandığa gidiyor. Aksaray'ın da bu sürece tarihi bir destek vereceğine inanıyorum. Milletimizin tercihinin başımızın üzerinde yeri vardır. Biz hiçbir zaman milletten korkanlardan, millete tepeden bakanlardan olmadık, olmayacağız. Biz bu millete hakim olaya değil, hadim olmaya geldik.

Sonunda ne olacak? Cumhurbaşkanı, başbakan, belediye başkanı vali olsan ne yazar. Öleceğiz. Gideceğimiz yer 2 metreküp toprak. Kim kime hava atıyor? Geçin bunları. Millete tepeden bakılmaz.

"16 Nisan'daki 'Evet' 15 Temmuz'un tekrarıdır"
 

  1. 15 Temmuz'da bu millet göğsünü tanklara, F16'lara, helikopterlere siper etti. 16 Nisan'daki 'Evet' bunun tekrarıdır. 16 Nisan'da tek vatan, tek devlet, tek millet için 'Evet' diyoruz. Bizi bölmek istediler, bölemediler. Biz et ve kemik gibi ayrılmayız. Benim askerimi, polisimi şehit edenlerin akıbeti idamdır. Parlementoya gelir, adım atılır. İşte ana muhalefet bundan çekiniyor. George ne der, Hans ne der? diye düşünüyorlar. Bırak ya asıl Ahmet ne der, Ayşe ne der? Mehmedimin kanı yerde kalırsa hesabını veremezsin.


Kapı kapı dolaşacağız. Arkalarındaki güçlerin 100 yıl önce olduğu gibi kendilerine kul köle etme niyetlerine pabuç bırakmadık, bırakmayacağız. Biz sadece ruku ve secdede Rabbimiz için eğiliriz.

Türk Tipi Başkanlık Sistemi
 

  • Anaysa değişikliği ile getirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümeti sistemi yani Başkanlık Sistemi, Türkiye'nin beraberliğini koruyarak hedeflerine ulaşmasını güçlendirecek. Parlamento yok olacakmış, böyle birşey yok. Yasama organı, yürütme yine var. Ama çift başlılık kalkıyor. Bazıları ABD ile karıştırıyor, bunun adı Türk tipi başkanlık sistemi. Cumhurbaşkanının aktif olarak bir partisi olacak. 18'i seçme ve seçilme yaşı yaptık. 30 yaş yapmışlar, biz önce 30'u 25'e indirdik şimdi de 18'e indiriyoruz.


Mersin Şehir Hastanesi'ni açtık, süit odaları var, kral odaları var. Bunlar paralı değil. Biz bu hastaneyi yaparken cebimizden para da ödemedik, 25 yıllığına yapana verdik.

Geçtiğimiz 14 yılda Türkiye'ye kazandırdığımız eserleri hayırcılara rağmen yaptık. Türkiye'nin son 3-4 yılında 'bu akdarı da olmaz' dediğimiz ne varsa gerçekleşti. Bizi ağaç kesiyor bahanesiyle sokaklarda alaşağı etmeye çalıştılar. Yetmedi, yargıdaki ihanet çetesi şahsım üzerinden siyasi düzene el koymak istediler. O da yetmedi bölücü terör örgütü çukurlar kazarak işgal etmeye çalıştılar. Ordu içindeki bir kısım FETÖ mensubu çete hainler eliyle devletin silahlarını millete çevirip darbe yapmaya kalktılar. Tüm bunlar olurken Suriye ve Irak'ta en vicdansız katliamlar yapıldı. Türkiye'yi de bu duruma düşürmek istediler. Milletimiz oyunu bozdu.

Türkiye adeta ikinci bir kurtuluş savaşı veriyor. Yeni düzende bize biçilen role boyun eğmiyoruz. Bu ülkenin kimsenin Cumhuriyet'le demokrasiyle bir derdi yok. 16 Nisan'a kadar gece gündüz demeden çalışmaya hazır mıyız? Mevcut yönetim sistemimiz sadece askeri darbelere değil, bizi hedeflere ulaştırmakta bize engeldir. Yönetim sistemimizi değiştirmekten başka çaremiz yoktur. Böyle bir değişim ülkenin ve milletin geleceği için istenebilir. Siz kafanızı karıştırmaya çalışanları boş verin. Türk tipi parlamento getiriyoruz, senato yok sadece milletvekilleri var.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının Aksaray'lılara hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti iş başına geldiği günden itibaren partimizin kurucusu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde memleketimizin her köşesine olduğu gibi Aksaray'ın da ihtiyacı olan eserleri gerçekleştirdik. Aksaray tabiki yapılan yatırımlardan nasibini aldı.

15 yılda Aksaray'a 5 milyar yatırım ve destek sağladık. 2006 yılında Aksaray üniversitesini kurduk. 2003 yılında sanayiye, 2005 yılında konutlarda doğalgaz kullanımını sağladık. İlçeleri kalkındırdık, hastaneler okullar hizmete aldık. Yaklaşık 13 milyon ders kitabını ücretsiz olarak öğrencilerimizi dağıttık, 4 bin konut yaptık. Koca Aksaray'da 17 km bölünmüş yol vardı, 175 kmye çıkardık.

Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürmeyiz.15 Temmuz'da destan yazan Aksaray, siz FETÖ'ye karşı Türkiye'ye geleceğimize sahip çıktınız. Bu 15 Temmuz Meydanı'nın dili olsa da söylese...
 

  • Havayolunda da Aksaray'ı geride bırakmayız. İnşallah Aksaray'ın havaalanı da olacak. Ulaştırma Bakanımız geçen hafta yaptığı ziyaretti bütün bunları bizle paylaştı. AK Parti sözünün eri olan partidir.


2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı'nı yüzde 74'le seçtiniz. Darbelere karşı dimdik durdunuz. 16 Nisan'a hazır mıyız? Çocuklarımızın yarınları için kararımız 'Evet'.

Ana muhalefet partisi yönetimi, biz söz milletin dediğimiz zaman soluğu AYM'de alıyor. Buradan soruyorum: sizin bu millete güveniniz yok mu? Demokrasiye inanıyorsanız söz de kararda milletin. Bu ülke oyuncağınız değil. Türkiye ağırlıkları üzerinden atacak. Muasır medeniyetler seviyesine emin adımlarla ilerleyecek.

270 milyon değerinde 72 eser Aksaray'a hayırlı olsun.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Ülkemiizin stratejik konumunun avantajlarını kullanarak 3 ana kriter üzerine bir strateji belirledik. Bu şartlara uyan her projeye ortak olacağımızı bildirdik. Bunlardan bir tanesi olan Türk Akımı projesini Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde geçtiğimiz Ekim ayında imzaladık. Yüzer Enerji Teknolojilerinde de geçtiğimiz Aralık ayında İzmir Aliağa'da önemli bir tesis açtık. Bugün bu çalışmalara ek olarak işte Sultan Hanındaki doğalgaz depolama alanının açılışını gerçekleştiriyoruz.

Tüm ekibimizle özverili bir mesai ortaya koyuyoruz. Yerli ve yenilenebilir enerjinin artırılması öncelikli hedefimiz. Bu kategorinin payını artırmayı amaçladık. 2016 yılında yerli kaynakların üretimdeki payını yüzde 49,3'e çıkararak rekor kırdık. 14 yıldır her alanda ortaya koyulan sessiz devrimlere yenilerini ekleyerek sizin beklentilerinizi hayata geçiyoruz. Yorulmadan çalışacağız. Milletimiz bunu sonuna kadar hakediyor.

Türkiye olarak biz güçlü olunca, dünyanın dört bir köşesindeki mazlumlar da güçlü oluyor. Bu tarihi yatırımın Türkiye'ye, milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER