Engelsiz Bir Türkiye İçin Evet

İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığının Down Sendromu Farkındalık Günü için tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak düzenlediği programa katıldı.

Engelsiz Bir Türkiye İçin Evet
banner3

AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığının 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününü kutlamak için düzenlediği “Engelsiz Türkiye İçin Evet” programı bugün tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Adapazarı Belediyesi Nikah Sarayında düzenlenen programa AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın yanı sıra AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Engelliler Derneği Başkanı Bülent Dik ve down sendromlu çocuk ve yetişkinler katıldı.

Down sendromlu bireyler için hazırlanan programda konuşan AK Parti Sakarya Sosyal Politikalar Başkanı Canan Mehmetağaoğlu, “Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli kardeşlerimizin, geleceğe umut ve güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkanlara kavuşturulması AK Partimiz ve devletimizin öncelikleri arasında yer almaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Aşılamayacak Engel Yoktur”

Engelsiz Bir Türkiye İçin Evet programında konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, down sendromlu kişilerin yapılan çalışmalar neticesinde hayata kazandırılabildiklerini belirterek “AK Parti iktidarlarında engelli vatandaşlarımız için birçok pozitif ayrıcalık gözettik. Engellilerimizi hayata kazandırmak adına çalışmalarda bulunduk. Gelinen süreçte görüyoruz ki aşılamayacak engel yoktur.” dedi.

“O İstek Hepimizi Duygulandırdı”

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görme engelli genç kız arasında yaşanan duygu dolu diyaloğu anlatan AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, “15 yaşında görme engelli bir kızımızın kendisiyle bir araya isteğini kırmayan Sayın Cumhurbaşkanımız, kendisinin ayağına kadar gitti. Görme engelli genç kızımız, Cumhurbaşkanımızın yüzünü göremese dahi sesini duyduğunda çok mutlu oldu. Ve son bir isteği daha olduğunu direkt olarak Cumhurbaşkanımıza iletti. Bu istek ise hepimizi duygulandırdı. Bu görme engelli kızımızın Sayın Erdoğan’dan son isteği yüzüne dokunabilmekti. Görme engelli kızımızın isteğini kırmadan ayağına kadar giden Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“Onları Topluma Kazandırmalıyız”

İl Başkanı Kılıç, konuşmasının devamında şunları söyledi; Down sendromlu bireyler de toplumumuzun bir parçasıdır. Onları toplumdan ayrı görmemeli, topluma kazandıracak hamleler yapmalıyız. Down sendromlu çocukları ve gençleri toplum adına kazanmak için AK Parti teşkilatları olarak her dönemde çalışmalar düzenledik. Önümüzdeki süreçte de çalışmalarımız artarak devam edecektir. Bu duygu ve düşünceler ile 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününü kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER