Engelli Vatandaşı Sırtında Taşıyan Jandarmaya Ödül

Akyazı İlçesi’nde yaşlı ve engelli vatandaşı sırtında taşıyan jandarmaya Albay Cengiz Yiğit Ödül vererek tebrik etti.

Engelli Vatandaşı Sırtında Taşıyan Jandarmaya Ödül
banner3

NE OLMUŞTU?

Olay, 11 Aralık 2019 tarihinde Akyazı İlçesi Adliye Kavşağında meydana gelmişti. Akşam saatlerinde yoğunlaşan trafik nedeniyle yaya olarak Adliye kavşağına gelen yaşlı adam yolun karşısına geçemedi. Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan ve mesai bitimi karakoldan ayrılan 2 jandarma, yaşlı adamı fark etti. Araçlarını duran jandarmalar yaşlı adamın yanına geldi. Trafikten dolayı yolun karşısına geçemediğini belirten yaşlı adama askerler yardım etti. Askerlerden biri trafiği durdurması sonrası diğer asker ise yürümekte zorluk çeken yaşlı adamı sırtına alıp yolun karşısına geçirdi. Görüntüleri izleyenler ise jandarmaları tebrik etti.

ALBAY YİĞİT ÖDÜL VERDİ

Sakarya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit, Akyazı ilçesinde yol kenarında karşıdan karşıya geçmek için bekleyen Mürsel Altun isimli yaşlı ve hasta vatandaşı sırtına alarak karşıya geçiren Uzm.J.VI.Kad. Çvş. Mehmet Tekin ile trafiği durdurarak şahsın karşıya geçirilmesinde yardımcı olan J.Uzm.Çvş. Sadık Üstün’e yapmış oldukları bu davranış sebebiyle teşekkür ederek kendilerini takdir ve hediye ile ödüllendirdi.

“VATANDAŞIN HİZMETİNDEYİZ”

Yaşlı amcayı sırtına alarak yolun karşısına geçiren Uzm.J.VI.Kad. Çvş. Mehmet Tekin yaptığı açıklamada, “Yaptığım bu eylem insanlık adına bir anlam bulmuş ise ne mutlu bize. Jandarma olarak her zaman vatandaşımızın hizmetindeyiz. Vatandaşımızın başımızın üzerinde yerleri vardır. Mürsel Altun amcaya yaşamında sağlık ve mutluluklar dileriz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER