Emniyetten Şoförlere Kış Lastiği Uyarısı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri ilimizde toplu taşıma sektöründe faaliyet gösteren Dolmuş ,Ticari Taksi  ve Minibüs Şoförlerine Kış Lastikleri konusunda bilgilendirmede bulundu.

Emniyetten Şoförlere Kış Lastiği Uyarısı
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı 2015 yılında aldığı  UKOME kararı ile Sakarya Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde 2015 yılı ve daha sonraki yıllarda uygulanmak üzere tüm toplu taşıma araçlarında 1 Aralık,1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluğu kararı almıştı.

Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal   toplu taşıma şoförlerini duraklarında ziyaret etti. Şoförlere broşür dağıtan ünal, şoförleri  kış lastiğinin faydaları konusunda  bilgilendirdi. Sürücülerin araçlarına yapacağı kış bakımı ile mevsimin olumsuz etkilerinden dolayı yaşanacak kaza, arıza gibi sonuçların yaşanmasının önüne geçileceğini söyleyen Ünal ,şoförlerin sorularını cevapladı.

Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Feridun Canbaz yaptığı açıklamada ; “Kış lastikleri yapısal özelliğiyle 7 derecenin altındaki soğuk hava şartlarında sertleşmeyerek, tutunma özelliklerini sürdürür ve güvenli ulaşım sağlar. Sahip olduğu yüksek silika miktarıyla ıslak zeminde yol tutuşunu artırır. Karlı yüzeylerde yaz lastiklerine göre çekiş gücünü ve yol kavramayı %25 artırır. Şoför esnaflarımızda kendilerine emanet edilen kıymetli yolcularımızla güvenli bir ulaşım için kış lastiklerini  taktılar ve kışlık bakımlarını yaptılar. Böylesine faydalı bilgileri şoför esnaflarımızla paylaşan ,trafik eğitimleri ile şoförlerimizi bilinçlendiren Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze İl Emniyet Müdürümüz sayın Fatih Kaya nezdinde teşekkür ediyorum.” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER