EMNİYET YENİKENTE TAŞINIYOR

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş Emniyet Müdürlüğünün taşınacağını söyledi. Coş, Resmi daireler kampüsünde Adliye olarak kullanılan binanın boşalmasının ardından bu binanın İl Emniyet Müdürlüğüne tahsis edileceğini söyledi.

EMNİYET YENİKENTE TAŞINIYOR
banner3

YENİ ADLİYE

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş Basın Merkezlerine yaptığı ziyaretlerde Sakarya için önemli bir çok açıklama yapıyor. Coş Sakarya Halk Gazetesine yaptığı ziyarette yeni adliye binasını Camili’de inşa etmek istediklerini dile getirerek, “Yeni Adliye Binası için Resmi Daireler Kampüsünün yanında ki araziyi devir edeceğiz. Bu konuda yasal süreci başlattık. Bizim devrimizin ardından Adalet Bakanlığının adliyeyi yatırım programına alması gerekiyor. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, gerisi bakanlığın tasarrufudur” dedi. Coş ayrıca Yenikent bölgesinin daha da gelişmesi için her türlü desteğe ve çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.

 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Mevcut adliyeden boşalan yere ise Emniyet Müdürlüğünü getirme düşüncelerinin olduğunu aktaran Coş, “Emniyet Müdürlüğü’nün binasında bildiğiniz üzere bir durum ortaya çıktı. Zaten depremin hemen ardından bu gibi kamu binalarının detaylı incelenerek hükümet imkânları ile yenilenmesi gerekiyordu. Ancak maalesef bazı şeyler göz ardı edilmiş. Erenler’de bulunan emniyet müdürlüğünü resmi daireler kampüsü içerisinde adliyeden boşalan yere getirmek istiyoruz. Burada emniyetimize ek bina lazımsa onun içinde gerekeni yaparız” diye konuştu.

 

EĞİTİM KALİTESİ

TÜİK’in illerde yaşam kalitesi endeksi sonuçlarında eğitim konusunda düşük sırada olmamızı da değerlendiren Coş, “Elbette eğitim konusu devletin ve idarelerin tek başına gerçekleştireceği bir ilerleme değil. Bu konuda öğrenci, öğretmen, aile işbirliği şart. Eğitim gibi sosyal dönüşümler son derece kırılgan olabiliyor. Bu konularda ki aksaklıkları düzeltmek uzun süreçler alabiliyor. Elbette biz eğitim noktasında Sakarya’nın daha iyi yerlere gelmesi için gerekli sürecin her zaman içinde oluyoruz. Dediğimiz gibi bu devletin ve idarelerin tek başına başaracağı bir iş değil ve tüm paydaşlarla yakın ilişki ve çalışma gerektiriyor” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER