Emniyet Müdürlüğü'ndeki Yasa Dışı Dinleme Davasına Devam Edildi

 Eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 7'si tutuksuz 3'ü firari 10 emniyet mensubunun, "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği", "kişiler arasındaki aleni konuşmaları kaydetmek", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki Yasa Dışı Dinleme Davasına Devam Edildi
banner3

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar, yakınları ile taraf avukatları katıldı.

İki celse arasında gelen belge ve heyet değişikliğinin zapta geçirilmesinin ardından tanık olarak dinlenen İ.P, sanıkların hiçbirini tanımadığını söyledi.

Konuya ilişkin herhangi bir bilgisinin olmadığını belirten tanık İ.P, "Ne yapmışlar, hangi iddialarda yargılanıyorlar, adları ve görevleri nedir bilmiyorum." dedi.

Tanığın ifadesinin ardından görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, eski İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, eski İstihbarat Şube Müdürü Murat Akça ve Abdülhamit Ata hakkındaki yakalama kararının devamına karar verilmesini ve dosyadaki eksik belgelerin tamamlanmasını talep etti.

Söz alan taraf avukatları da dosyadaki eksikliklerin tamamlanmasını istedi.

Sanıklar Mustafa Aktaş, Murat Akça ve Abdülhamit Ata hakkındaki yakalama kararının devamına hükmeden mahkeme heyeti, dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı 6 Kasım'a erteledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER