ELMAS'DAN DESTEK '2. ÜNİVERSİTE KURULMALI'

Rektör Elmas ‘Sakarya Üniversite Şehri Olmalıdır. Bunun İçinde 2. Üniversite kurulmalı ancak burada kalmamalı 3,4 ve hatta Vakıf Üniversitesi de gelmeli” dedi.

ELMAS'DAN DESTEK '2. ÜNİVERSİTE KURULMALI'
banner3

ÜNİVERSİTE ŞEHRİ SAKARYA

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muzaffer Elmas basına verdiği yemekte yaptığı açıklamalarda 2. Üniversitesi konusuna da değindi. Elmas ‘Sakarya konum ve coğrafi olarak Üniversite şehri olmaya çok müsait bir yapıda. Bizim bu yıl 80 binin üzerinde öğrencimiz var. Seneye bu rakam 90 95 bin civarına çıkacak. Sıklıkla gündeme gelen 2. Üniversite konusuna biz de sıcak bakıyoruz. Bu hatta 2 değil 3,4 ve Vakıf Üniversitesi dahil olmak üzere artmalı.” dedi.

Rektör Elmas 2. Üniversite konusunda bir takım çalışmalar yapıldığını, konuyu takip ettikleri ifade ederek “"2.üniversite 3. Üniversite, 4 ve hatta vakıf üniversitesi şehrimiz için çok yararlı olacak. Bunun şehrin gelişme trendini hızlandıracağı gerçeğini görmeliyiz. Çok da iyi olacaktır. Bu konuda bir çalışma var. Son günlerde bu konu hız da kazandı. Yakın zamanda olacağını düşünüyorum. Bu konu bize de son derece faydalı olacak. Çünkü bizim sayımızda gittikçe artıyor." Şeklinde konuştu.

 

APARTLAR DÖNÜŞÜYOR

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas toplantıda Apartlar konusuna da değindi. Elmas Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Esentepe Kampusu'nun çevresinde bulunan apart daireleri satın aldığını ifade etti.

Satın alınan apartların etrafları çevrilip ayrıca sosyal donatılarının da  yapılarak yurda dönüştürüldüğünü belirten Rektör Prof. Dr.  Muzaffer Elmas 100 dairenin daha satın alınması için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Elmas bu konudaki açıklamasında şunları söyledi:"Apartlar konusunda olumlu adımlar atıldı. Apartlar çevrelenerek öğrencilerin bir arada yiyip içmesi beraber olması sağlanmalı. Herkes bu konuya ahlaki olarak bakıyor ama akademik olarak kesinlikle bunlar yanlış. Bunların bir arada ortak mekanlar olarak dönüştürülmesi gerektiğini söyledik. Kredi Yurtlar Kurumu gerçekten bu konuda olumlu adımlar attı. Kurum kampus çevresindeki 70'in üzerinde apartın bulunduğu apart blokları satın alarak yurt yaptı. 100'ün üzerinde apart daire için de görüşmeler sürüyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu buralara sosyal donatılar yaparak öğrencilerimizin birlikte yaşayacakları yerler haline getirecekler" 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER