Elektrik Odası 'mescid' olunca Rektöre tweet yağdı

“Hocam mescide benzetilmiş elektrik odasında namaz kılmak sorun oluyor”

Elektrik Odası 'mescid' olunca Rektöre tweet yağdı
banner3

Elektrik Odası “mescid” olunca Rektöre tweet yağdı

Sakarya Üniversitesi’nin Yeni Kütüphanesi’ndeki mescid, sosyal medyada tartışma konusu oldu. Elektrik Odası’nın mescid olarak kullanıma açılması üniversitede tepki çekti.  Durum böyle olunca öğrenciler sosyal medyada Rektör Muzaffer Elmas’ı tweet yağmuruna tutu.

“SENE 2014…”

Twitterda “Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanlığı” adı altında E.A. kullanıcı adıyla açılan hesaptan, Rektör Muzaffer Elmas’a gönderilen fotoğraf karelerinin üstüne “Sene 2014. Yeni Türkiye'nin Üniversitesinin Kütüphanesinin mescidi elektrik odası?” notu düşüldüğü gözlendi.

“NAMAZ KILMAK SORUN OLUYOR”

Ş.H. kullanıcı adıyla açılan twitter hesabından Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a atılan tweette ise, “Hocam yeni kütüphaneye mescit talep ediyoruz. Mescide benzetilmiş elektrik odasında namaz kılmak çok sorun oluyor” şeklinde ifade kullanıldı.

“ERKEKLERİ CAMİYE BEKLERİZ” DEMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi daha önce de Kütüphanedeki mescidin hem erkekler, hem de bayanlar tarafından ortaklaşa kullanımı tartışma konusu olmuş ve Rektör Elmas konuyla ilgili kendisine atılan tweetlere “Erkekleri camiye bekleriz” diye yanıt vermişti. Öğrenciler ayrıca, mescidin tuvaletin yanında olmasına tepki göstermiş ve hijyenik olmamasından da dert yanmıştı.

KAMPÜS CAMİSİ’NİN BAKIMSIZLIĞI DA ELEŞTİRİLMİŞTİ

SAÜ öğrencileri Kampüs Camisinin de bakımsızlığından şikayet etmiş, Rektör Elmas’ı tweet yağmuruna tutmuştu.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın Elektrik Odası’nın mescid olarak kullanıma açılmasına gelen eleştirilere ne yanıt vereceği ve mescid tartışmalarının ne zamana kadar süreceği merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER