Ekrem Yüce’den Sakaryalıları Sevindirecek Hafif Raylı Sistem Müjdesi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İl başkanı Yunus Tever, milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek’in de katıldığı basın toplantısında hafif raylı sistem ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yüce “Taslak bir projemiz var, bunu hayata geçirmek istiyoruz. İstiyoruz ki bu konu bugünden itibaren şehirde konuşulsun ve tartışılsın. En güzelini ortaya koymak için hep birlikte çalışalım” dedi.

Ekrem Yüce’den Sakaryalıları Sevindirecek Hafif Raylı Sistem Müjdesi
banner3

ŞEHİRDE KONUŞULSUN TARTIŞILSIN!

Hafif Raylı Sistem Projesine ilişkin gelen bir soruya yönelik açıklamalarda bulunan Ekrem Yüce yakın zamanda bu noktada önemli bir projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını müjdeleyerek “Hafif raylı sistem ile ilgili çalışmalar üzerinden tekrar bir ekip oluşturduk. Hem İstanbul Üniversitesi’nde hem Sakarya Üniversitesi’nde ilgili uzmanlarla çalışmalarımızı tekrar yenilemiş olduk.” dedi

EN GÜZELİNİ HEP BİRLİKTE YAPALIM!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı açıklamanın devamında “Bu çalışmaların gelmiş olduğu nokta da taslak bir güzergah belirledik. Şöyle ki birinci güzergah; Sakarya Otogardan başlayıp SATSO, Et Balık Kurumuna, oradan Erenler Belediyesi hattına ve  buradan Sakarbaba Türbesinden caddeye, oradan Bosna Caddesi üstünden Gar’a kadar. 

İkinci güzergah ise Gar’dan hareketle Kudüs Caddesi, İmam hatip Okulu, Millet Caddesi üstünden Serdivan’a ve Tunatan civarına. Tunatan’ın oradan Kampüse bir hat yapıyoruz. Burada belirli eğime kadar çıkmayı planladık. Daha sonra tünelle geçiş yapalım, tünel ile üniversiteye doğru gidelim, o noktadan yukarıya da yürüyen merdivenler ile çıkış yapalım diye düşündük” ifadelerini kullandı.

DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce açıklamasının devamında bu konuda Dünya’da örnekler olduğunu belirterek, çalışmalarının son aşamaya yaklaştığını dile getirdi. Yüce ayrıca Otogar-Kampüs arasında ayrı bir hat olmasını planladıklarını belirterek bu konuda da çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

ÖĞRENCİLERE BÜYÜK KOLAYLIK!

Başkan Yüce konuşmasının sonunda kampüs ve Otogar arasından planlanan hat sayesinde öğrencilerin daha rahat ulaşım sağlayabileceklerini, istasyonu bozmayarak; yeni bir ulaşım oluşturmayı planladıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER