EĞİTİM-BİR-SEN YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

EĞİTİM-BİR-SEN Sakarya Şubesi yeni hizmet binası bugün hizmete açıldı.

EĞİTİM-BİR-SEN YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI
banner3

Açılışa EĞİTİM-BİR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet durmuş, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Vali yardımcısı Bekir Dınkırcı, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan,  Sendika üyeleri ve eğitimciler katılımlarda bulundu.

HAYIRLI HİZMETLER TEMENNİSİ

Açılışta konuşan Toçoğlu, “İnşallah bugün itibariyle sendikada görevli kardeşlerimizin ve temsil ettiği camianın hayırlı hizmetler vermelerine vesile olur temennisiyle ve hayırlı olsun diyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

SENDİKA BİNAMIZ OCAĞIMIZDIR

MEMUR-SEN ve EĞİTİM-BİR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın ise yeni hizmet binası hakkında, “Sakarya teşkilatımızda ilk üyemizden en son üye yaptığımız arkadaşa kadar hepsinin hayali ve katkısı var. Bugün Türkiye’nin en büyük üye kitlesini barındıran bir sendikanın kendi mülkiyeti olan yeni hizmet binasını açıyoruz. Bu çok önemlidir. Sendikalar demokratik zeminlerin en önemli unsurları bir anlamda sigortasıdır. Bizim sendika binamız dostlarla birleştiğimiz, kaynaştığımız ve dertlerimizi paylaştığımız ocağımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle bu hizmet binamızın açılmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yöneticilerimize ve üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni hizmet binamızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun program çakışması nedeniyle katılamadığını ve yeni hizmet binasına hayırlı olsun dileklerini ilettiğini belirten Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, “ Sayın Genel Başkanımız az ve öz bir şekilde söylenebilecek her şeyi ifade etti bende izniniz olursa tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin 2018-2019 eğitim öğretim yılını kutluyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Binamızın da hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZA YÖN VERECEĞİZ

“Bugün çok mutlu olduğumuz bir gün Sakarya’da ki hizmet binamızı açıyoruz” diyen EĞİTİM-BİR-SEN Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, “ Açılışımıza gelen tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Tabi ki heyecanlıyız çünkü ben teşkilatım adına şunu çok rahat söyleyebilirim acaba başarabilir miyiz dediğimiz bu projeyi bugün gerçekleştirmek nasip oldu. Bundan sonraki projelerimizi daha büyük bir sorumlulukla gerçekleştireceğiz. Daha kurumsal ve daha büyük bir güç ile çalışmalarımıza yön vereceğiz” diyerek duygu ve düşüncelerini belirtti.

MENGEN’E YOĞUN İLGİ

Açılış konuşmaları, kuran okuması ve dualarla birlikte açılan hizmet binası konukların bina gezisi ile sona erdi. Açılışın hemen ardından Genel Başkan Ali Yalçın’ı uğurlayan Şube Başkanı Murat Mengen çevre illerden gelen sendika başkanları ve üyeleri ile fotoğraf çektirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun da katıldığı kısa süreli toplantı ardından açılış son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER