banner28

'Ebu Hanzala' Davası Ertelendi

Sakarya'da, terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'un da aralarında bulunduğu 5'i tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. 

'Ebu Hanzala' Davası Ertelendi
banner3

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı. Ayrıca duruşmada bir tutuksuz sanık ve avukatları ile yakınları hazır bulundu.

İki celse arasında gelen evrakları zapta geçiren mahkeme heyeti, avukat değişikliği nedeniyle Bayancuk'un avukatına söz verdi. 

İddianameyi yeni incelemeye başladıklarını savunan avukat, sanık Bayancuk'un dosyasının ayrılmasını ve diğer sanıklar hakkında hüküm verilmesini talep etti. 

Mahkeme heyeti, sanık Bayancuk'un örgütte üst düzey yöneticilikle suçlandığını ve eylemler arasında hukuki iş birliği bulunduğu gerekçesiyle talebin reddine karar verdi. 

Söz alan diğer sanık avukatları da daha önce yazılı ve sözlü olarak yaptıkları savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, müvekkillerinin tahliyelerini ve cumhuriyet savcısının bir önceki celse sunduğu esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak için süre talep etti.

Tutuklu sanıkların bu halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, sanık ve avukatlarının esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı 27 Haziran'a erteledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER