banner28

"Dükkanı Açtığımda Hiç Param Yoktu"

Sakaryalı 34 yaşındaki bir çocuk annesi, Gülşah Yıldırım önceleri evinde internet üzerinden sipariş alarak iş yapmaya başladı. KOSGEB kurslarına giderek daha sonra Serdivan İlçesi Yazlık Mahallesinde butik kafe açan girişimci kadın, KOSGEB’den aldığı 50 bin lira destekle işini büyüterek Avrupa ülkelerine ve Rusya, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere siparişleri yetiştiremiyor. Özellikle çocuk giyimleri üzerine çalışmalarını sürdüren genç girişimci kadın, iş yerine gelen müşterilerine zaman zamanda çay servisleri yapıyor.

"Dükkanı Açtığımda Hiç Param Yoktu"
banner3

Sakaryalı Girişimci Gülşah Yıldırım yaptığı açıklamada, “Bu işe evden internet üzerinden satış yaparak başladım. KOSGEB’in girişimci kadınlara iş yeri açmak için destek verdiğini biliyordum. Bende KOSGEB’e başvurdum kursu tamamladıktan sonra bir proje hazırlayıp KOSGEB’e sundum. Projem kabul gördü ve 50 bin lira almaya hak kazandım. İş yeri açtığımda hiç param yoktu ama KOSGEB’in sayesinde hayallerim gerçek oldu ve iş yerimi açtım.” Dedi.

Yıldırım “Allaha şükür ki hayallerim gerçek oldu ve şu anda iş yerimi açıp yurt dışına mal satıyorum ve siparişleri yetiştiremiyorum. Avrupa ülkelerine ve başta Rusya olmak üzeri Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan’a internet üzerinden sipariş alarak mal gönderiyorum. Türkiye’nin her köşesine siparişle mal gönderiyorum. Özellikle çocuk giyim üzerine olan iş yerimde, zaman zaman müşterilerime de yetiştiremiyorum. Butik ve kafe olarak yaptığım iş yerinde gelen müşterilerime de zaman zaman çay ve yiyecek servisi yapıyorum. Önceleri yurt dışına siparişlerimi 15 günde gönderiyordum ama şimdi ise, anlaşmalı şirketlerle dünyanın her yerine 3 günde siparişlerimi ulaştırıyorum. Tabii buda müşterilerime çok cazip geliyor ve beni tercih ediyorlar.” İfadelerini kullandı.

SATIŞLARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ İNTERNETTEN!

Satışlarında internetin büyük yeri olduğunun altını çizen Girişimci Gülşah Yıldırım “Satışa hazır ürünlerin önce fotoğraflarını çekiyorum ve internete koyuyorum. Müşterilerimde buradan görüyorlar ve benimle temasa geçiyor siparişlerini veriyorlar. Önceleri işlerim çok durgundu. Şimdi ise işim büyüdükçe internet üzerinden siparişlerime yetişemez oldum.

Dükkânımı tuttuğumda cebimde hiç param yoktu ama KOSGEB’e güvendim ve projem kabul oldu KOSGEB sayesinde dükkanımı açıp hayallerimi gerçekleştirdim.” Dedi.

KOSGEB’ E TEŞEKKÜR

İşyerini açmasında Kosgeb desteğinin çok işine yaradığını ifade eden Yıldırım “Müşterilerim dükkâna geldiğinde hem alış verişini yapıyorlar hem de ev yapımı yiyecekleri yiyorlar onlara da servis yapıyorum.

Benim hayalimi gerçekleştiren KOSGEB’e teşekkür ediyorum.” Şeklinde sözlerini bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER