Doğan Medya'ya Protesto!

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Selim Kiraz'ın teröristler tarafından haince katledilmesi sonrasındaki yayınları nedeniyle Doğan Medya, Holding binası önünde protesto eylemi düzenledi.

Doğan Medya'ya Protesto!
banner3

Protesto Ettiler

İstanbul Adliyesi'nde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısı sırasındaki yayınları nedeniyle Doğan Holding önünde protesto eylemi düzenledi.

"Doğan Medya Yayın İlken Bu Mu?"

Edinilen bilgilere göre Holdingin Üsküdar'daki binası yakınlarındaki Hz. Ali Camisi önünde toplanan grup sessiz bir şekilde yürüyüş yaptı. Slogan atmayan grup dikkat çekti. Ellerinde yazılı pankartlarla mesaj vermeye çalışan topluluk Doğan Medya'ya yüklendi. Pankartlarda  "Bu da sorumsuzluğun cabası", "Yayın ilkelerini neden uygulamıyor Doğan Medya", "Doğan Medya yayın ilkeleri bu mu?" "Bu eylem nasıl biterse bitsin çıkarılacak tek ders var: çocukları vurmayın, annelerini yuhalatmayın" yazısı ve Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın umrede çekilmiş fotoğrafları taşındı.

Şehidimizin Arkasındayız

Grup üyesi Muhammet Bolat yaptığı açıklamada, “Şehit edilen Savcımız'ın teröristler tarafından katledilmesine duyduğumuz üzüntü nedeniyle burada toplandık." dedi

Saldırıyı vatan hainliği olarak değerlendiren Bolat, "Dün savcımızı şehit ettiler. Bunu sadece bir ölüm olarak göstermek isteyenlere karşı buradayız. Bu ölümü farklı cümlelerle farklı yorumlayanlara karşı buradayız. Bunun bir vatan hainliği olduğunu göstermek için buradayız. Sesimizi çıkarmak için geldik. Şehidimizin arkasında olduğunu, şehidimizin şehit olduğunu göstermek için buradayız. Ülkeyi bölmek için, toplumda yaygara koparmak isteyenlerin bu amaçlarına ulaşmayacaklarını göstermek için buradayız" diye konuştu.

Temsilcilikler Protesto Edilebilir

Öte yandan Doğan Medya’nın bu türhaberleri ve Kanal D de oynayan Poyraz Karayel dizisi üzerinden yaptığı algı operasyonu sonrasında oluşan tepkiler Yurt geneline yayılabileceği öğrenildi.

Holding önünde gerçekleşen bu protestonun ardından bazı illerde bulunan Doğan Medya Temsilciliklerinin de protesto edilebileceği gelen duyumlar arasında. 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER