Dişli'ye Süpriz

Karadavutlu Mahallesi’nde Halk Eğitim kursiyerlerinin düzenlediği kahvaltıya katılan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, mahalle halkı tarafından sevgiyle karşılandı. Köy halkı sofrayı, Başkan Dişli’nin adının yazıldığı hamur işleriyle süsledi.

Dişli'ye Süpriz
banner3

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Karadavutlu Mahallesi Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin kendisi adına düzenlediği ev kahvaltısına eşi Fatma Dişli ile birlikte katıldı. Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm ve Mahalle Muhtarı Harun Ölmez’in de katıldığı kahvaltı sofrası Başkan Dişli’nin isminin yazıldığı hamurlarla süslendi. Kendisi adına yapılan bu sürpriz karşısında mahalle halkına teşekkür eden Başkan Dişli, “Merkeze uzak olmasına rağmen Karadavutlu Mahallemizi bize çok yakın görüyorum. Buraya her zaman bir bayram ziyareti gibi geliyor büyük bir sevgiyle ayrılıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BİR OY BİLE ÖNEMLİ

Türkiye’de son 13 yıldır çok güzel çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Başkan Dişli “Hizmetler sizin gayretlerinizle ortaya çıkıyor. Neden siz seçim zamanı gidiyorsunuz, ‘şu iktidar olsun’ diye bir oy kullanıyorsunuz. O oy sayesinde bu memlekette bir hükümet kuruluyor. Belki basit gibi görünen bir kâğıdını kutunun içine atıyorsunuz. Ama olayın hiç öyle olmadığını görüyorsunuz. O oylar birike birike bir netice ortaya çıkıyor. Eğer iyi bir tercih yaptıysanız bu size hizmet olarak geri dönüyor. Çünkü ne belediye, ne halk eğitim ne de muhtarların yapmış olduğu çalışmalar bitmiyor. Seçim yine yaklaşıyor yapılan çalışmaların devam etmesini istiyorsanız hiç tereddütsüz ailenize, akrabalarınıza ve komşularınıza bilgi vererek çalışmalara destek olabilirsiniz. Daha önce buralarda hiç Halk Eğitim Kursu, Kuran Kursu yoktu. Şimdi bunların hepsi var. Biz sizi hep destekleyerek yanınızda olacağız. Ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. İstikrarlı bir şekilde yolumuza devam etmek için sizin de bizi de desteklemeniz gerekiyor” dedi. Başkan Dişli, daha sonra eşi Fatma Dişli’yle birlikte köy halkı büyüklerinden 70 yaşındaki Necmiye Ölmez’i ziyaret etti. Necmiye Ölmez’in, ördüğü yün çorapları hayretlikle inceleyen Fatma Dişli, Necmiye Teyze’yi böyle güzel hünerler ortaya çıkardığı için tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER