Dişli TGRT'de Hizmetleri Anlattı

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli TGRT Euro’da yayınlanan “Sektörün Yıldızları” Programına konuk oldu.Dişli Programda, belediye olarak gerçekleştirdikleri hizmetleri anlattı.

Dişli TGRT'de Hizmetleri Anlattı
banner3

Belediye olarak eksikleriniz nedir? şeklindeki soruya “Belediyelerin tüccar mantığıyla hareket etmelerine kanunen müsaade yok. O nedenle elinizdeki  varlıkları iyi değerlendirip, bereketlendirmeniz gerekiyor” diye yanıt veren Başkan Dişli, şunları söyledi:

“VERGİLERLE EKSİKLERİ DERLEYİP, TOPARLADIK”

“Halktan topladığımız vergilerle, noksanlıkları derledik ve toparladık. İki ayrı konut projesi gerçekleştirdik. Her iki proje de başarılı ve güzel projelerdi. Pazar yerleri projesimiz de vardı. Modern anlayışa uygun Pazar yerleri yaptık. Trafiği rahatlattık ve halka alışveriş için uygun mekanlar sağladık.

Park projelerimiz temalı ve can alıcı projelerimizdi. Sosyal projelere de ağırlık verdik. Sanata yönelik çalışmalar için kaymakamlıkla birlikte hareket ettik. Çocuklara mesai sonrasında yararlanabileceği bilgi evleri oluşturduk .Belediye bünyesinde spor kulüplerimiz var.

“SAKARYA FUTBOLUN ÜRETİM MERKEZİ”

Sakarya futbolun üretim merkezi oldu. Karaman’da spor kompleksi yaptık. Gençleri futbola kazandırmaya çalışıyoruz. Fakir fukaraya yönelik olarak, onları rencide etmeden sosyal marketler oluşturduk. 100 civarında kartlı olarak alışverişini yapan insanlarımız var. Kartı olmayan ailelere de yardımlarımız devam ediyor. Belediyemiz başarılı sosyal projeler yapan belediyeler arasında geliyor. Engelliler için 600 civarında akülü araç dağıttık. Şarj mekanları oluşturduk. Eğitimle ilgili olarak da Bakanlığa bağlı okullarda da çalışmalar yaptık ve onlara katkı sunduk”

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER