Dikkatsiz Dolmuşçu Uyarılınca Küplere Bindi!

SAÜ Esentepe hattı dolmuşçularından birinin dikkatsizliği üzerine kendisini uyardığını belirten üniversite öğrencisi genç kız, yaşadığı gerginliği sosyal medyada paylaştığı video ile anlattı.

Dikkatsiz Dolmuşçu Uyarılınca Küplere Bindi!
banner3

Sakarya Üniversite Kampüsü-Adapazarı arasında çalışan bir dolmuşçu ile genç kız arasında yaşanan gerginlik, üniversite öğrencisi kız tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Sakarya Üniversitesi öğrencisi Elif Metin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dolmuş şoförünün telefonla konuştuğunu ve aracın önünde bulunan 3 köpeği ezmek üzereyken şoförü uyardığını ifade etti. Metin, bu uyarıdan sonra şoförün sinirlendiğini ve aralarında tartışma çıktığını belirtti. Genç kızın iddiasına göre tartışmanın büyümesi sonrasında dolmuş şoförü çirkin ifadeler kullanarak aracından indi ve genç kızın üzerine yürüdü. Çevredekilerin olayı sakinleştirirken kendisini susturmasına tepki gösteren Elif Metin, “İnsanların ‘sus adam sinirli’ demesi beni gerçekten en çok sarsan nokta oldu” ifadelerini kullandı.


Sakarya Üniversitesi öğrencisi Elif Metin, sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda, “Bugün okulumuzun ilk durağında arkadaşlarımla birlikte beklerken yanımızdan geçen dolmuş sürücüsünün telefonla konuştuğunu ve önünde 3 köpek olduğunu fark ettim. Telefonla konuştuğu için olacak ki köpekleri maalesef fark edemedi. Acil müdahale etmek amacıyla hemen dolmuşun önüne vurup dikkat et köpek var diyerek şoförün durmasını sağladım ve böylece tekerin altına girmek üzere olan köpek kendini son anda kurtarabildi. Ardından şoförle bir münakaşa başladı. Sürüş esnasında telefonla konuşmaması gerektiğini köpeği az kalsın ezmek üzere olduğunu tekrar dile getirdiğimde ‘ne diyorsun ulan sen?’ Tepkisiyle karşılaştım. Ve bu andan sonra münakaşa daha da hararetlendi. Sesler yükselince şoför kendini dolmuştan aşağıya attı ve üzerime yürümeye başladı. Plakasını çekeceğimi ve şikayet edeceğimi söylediğimde ‘küfür ettirme’ dedi. Ben de ederse onu da çekip delil olarak kullanacağımı dile getirdim. Ardından bana saldırmaya çalışırken ki halinin ve plakasının fotoğrafını çektim. Araya giren insanların “sus adam sinirli” demesi beni gerçekten en çok sarsan nokta oldu. Gerçekten susa susa sinirli insanları haklı duruma mı getiriyorduk? Ve benden bu mu isteniyordu? Ben susmayacağım. Kampüsümde bana bu şekilde saldıran, hayvanları ve taşıdığı canları umursamayan birinin olması beni gerçekten rahatsız ediyor.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER