banner28

Dijital Medya ve Habercilik Derneği Resmen Kuruldu

Bir süredir çalışmaları süren Dijital Medya ve Habercilik Derneği(DİJİMED) resmen kuruldu. Yapılan genel kuruldan sonra Ersin İbil Başkanlığındaki derneğin yönetim kurulu belirlendi.

Dijital Medya ve Habercilik Derneği Resmen Kuruldu
banner3

“Yeni Türkiye’nin Dijital Dönüşümünde Öncü Olacak”

Sakarya’da kurulan Dijital Medya ve Habercilik Derneği’nin başkanı Gazeteci Ersin İbil oldu. DİJİMED’in uzun süren çalışma ve istişareler sonucunda kurulduğunu belirten Başkan İbil, “Şehrimiz ve ülkemizin etkili isimleriyle kuracağımız dernek hakkında istişareler yaptık. Birçok kesimden de olumlu tepkiler aldıktan sonra yola koyulduk. Dijital Medya ve Habercilik Derneğimiz hayırlı, uğurlu olsun. DİJİMED, Yeni Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü olacak çalışmalara imza atarak küresel sürdürülebilir değer oluşturmak adına çalışmalar yapacak” dedi.

Çalışmalar Başladı

Dijital medya ve habercilik alanlarında değer üretmek adına yola çıktıklarını belirten İbil, dernek misyonunu şu şekilde açıkladı; Dijital medya alanında dünyada yapılan çalışmaları takip etmek ve ülkemizin dijital dönüşümüne katkıda bulunacak projeler üretmek, haberciliği daha nitelikli hale getirmek için mesleğinin sorunlarını tespit ederek çözümleri için çalışmak, dijital medya eğitimleri vermek.

Ersin İbil, ilk çalışmalarını ise önümüzdeki günlerde duyuracaklarını ilan etti. DİJİMED’i sosyal medyadan takip etmek isteyenler Facebook, Twitter ve İnstagram’da ‘Dijimedtr’ kullanıcı adından derneğin hesaplarına ulaşabilecek.

DİJİMED’in Yönetimi Şu İsimlerden Oluştu;

Ersin İBİL
Adem ARSLAN
Serhat GÜR
Nilüfer PEKŞEN
Çağrı ÖZDAMAR
Muhammed Talha İBİL
Dr. Fatih ŞİMŞEK
Güven HASBAŞ
Av. Mahmut Çağrı AÇILAN
Semih YILMAZER

 

  

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER