banner28

DAYAKÇI HOCA SERBEST BIRAKILDI!

Çaybaşı Mahallesinde bir Kur'an Kursunda hocalık yaparken öğrencilerini öldüresiye döverken çekilmiş videoları sosyal medyada yayıldıktan sonra tutuklanan 'Dayakçı Hoca' tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DAYAKÇI HOCA SERBEST BIRAKILDI!
banner3

Çaybaşı Mahallesinde Kur'an Kursu öğreticiliği yaptığı dönemde öğrencilerini döven Dayakçı Hoca Şükrü Yılmaz, sosyal medyada yayılan dayak videolarının ardından gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Geçtiğimiz hafta tutuksuz yargılanma isteminde bulunan Dayakçı Hoca'nın bu talebi mahkeme tarafından reddedilmişti.

[ilgili-haber=29038]

Dayakçı Hoca Yılmaz'ın avukatı aracılığıyla yapılan ikinci itirazından sonra kendisi için olumlu yanıt geldi. Öğrencilerine şiddet uygulayan Yılmaz, ceza evinden tahliye edildi. Dayakçı hocanın tutuksuz olarak yargılanmaya devam edeceği öğrenildi.

[ilgili-haber=29052]

 

NASIL SERBEST BIRAKILDI?

 "Eziyet" suçlamasıyla tutuklanan yatılı Kur'an Kursu görevlisi Şükrü Yılmaz'ın avukatı, müvekkilinin tahliyesi için bir üst mahkemeye başvurdu.

Başvuruyu değerlendiren Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Yılmaz'ın tahliye edilmesine karar verdi.

Sakarya'da geçen yıl yatılı Kur'an kursu çalışanının bir çocuğu terlikle döverken çekildiği ileri sürülen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine gözaltına alınan Yılmaz, 15 Ocak'ta tutuklanmıştı.

Cumhuriyet Savcısı Abdurrahman Kıvrak tarafından yazılan ve 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede sanık Şükrü Yılmaz hakkında "Çocuğa karşı eziyet ve kasten yaralama" suçlamalarıyla 8 yıldan 23 yıla kadar cezası isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER