DAVA İÇİN BİRAZ GEÇ KALMADINIZ MI SAYIN KAZAN?

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Selahattin Duman 27.09.2015 tarihli köşe yazısında şehit ailelerini derinden yaralayan ifadelerde bulunmuş ve toplumun her kesiminden çok sert tepki almıştı.

DAVA İÇİN BİRAZ GEÇ KALMADINIZ MI SAYIN KAZAN?
banner3

ŞEHİT AİLELERİNİN YANINDAYIZ

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan da yaptığı basın açıklaması ile bu durumu küstahlık, haddini bilmezlik olarak ifade etmiş ve :“ Şehit aileleri ve Gazilerimizin her zamankinden daha çok ve her zamankinden daha fazla yanlarında ve yakınlarında olmaya devam edeceğiz! Herkes duysun ve bilsin ki onları incitecek en küçük bir söz ve davranışta bulunanlar karşılarında bizleri bulacaktır.” diyerek şehit ailelerine destek vermişti.

DAVA AÇILDI

Başkan Kazan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Sakarya Şubesi İkinci Başkanı Şehit babası Hayrettin Kaplan ile görüşerek, Duman için manevi tazminat davası açtıklarını belirtti.

Başkan Kazan, tüm şehit ailelerini,  “para düşkünü” ve “para için çocuklarını feda edebilen kişiler” olarak belirten bu köşe yazısı ile ilgili hazırladıkları dava dilekçesinde:

TAZMİNAT ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE BAĞIŞLANACAK

“Basın yoluyla kişilik haklarına saldırıdan dolayı, işbu davanın açılması zarureti ortaya çıkmıştır. Belirtmemiz gerekir ki, sayın mahkemece, haklı davamızın kabulüne karar verilir ise, hükmedilecek tüm tazminat ile birlikte tüm yargılama giderleri, Şehit Aileleri Derneğine bağışlanacaktır.” diyerek dava sonucunda kazanılacak tazminatın da Şehit Aileleri Derneğine bağışlanacağını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER