banner28

Curoğlu'ndan Basın Açıklaması

Di¬yar¬ba¬kır 2'nci Ha¬va Kuv¬vet Ko¬mu¬tan¬lı¬ğı¬’n¬da di¬rek¬te¬ki Türk Bay¬ra¬ğı¬nın bir gösterici tarafından indirilmesi halkımızın doğal olarak tepkisine neden olmuştur.

Curoğlu'ndan Basın Açıklaması
banner3


Bu topraklarda kimse zorla tutulmuş değildir. Kim olursanız olun topraklarında oturduğunuz bir ülkenin düşmanı dahi olsanız üstelik bir askeri hava üssünden o bayrağı indiremezsiniz. Bu olay devlete meydan okumadır. Bu meydan okumaya karşılık veremeyen güvenlik güçleri görevlerinin gereklerini yerine getirememişlerdir.
Özellikle Akp iktidarının güvenlik güçleri yüreğinde vatan sevgisi taşıyan gençlere, hak arayan tekel işçilerine, yatağan işçilerine toplu yürüyüş ve gösteri hakkı arayan hiç kimseye göz açtırmazken, ülkemizin onurlu bayrağı gönderden indirilmesine sözde açılım adı altında sessiz kalmıştır. Gezi’de gençlerimizin gözüne gaz kapsüllerini hedef alan, Başbakan’ın yine de tatmin olmadığı ve güvenlik güçlerine nasıl sabırla bekliyorlar anlamıyorum deyip bayrağımızın gönderden indirilmesini sabırla izlemiştir.
Akp ancak bayrağımızın reklamını yaparak oy avcılığına soyunabilir. Biz milliyetçiliği ayaklar altına aldık deyip bayrağımızı gönderden indirtebilir. Sahte açılımlarla terör örgütü lideriyle ne olduğu bilinmez kirli ittifaklara dahi girmiş olabilir.
Ancak Cumhuriyet Halk Partisi olarak şanlı bayrağımızı Türkiye’mizin her noktasında gururla dalgalandırmaya kendini adamış bir siyasi partiyiz.
Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce şehidimizden Akp adına özür diliyor ancak bunun hesabını soracağımızın da bilinmesini istiyoruz.
Ayrıca Irak’ın Musul kentinde yaşanan IŞİD saldırılarında rehin alınan yurttaşlarımız için endişeli olduğumuzu ve onların sağlıklı şekilde kurtarılmasını ümit ediyoruz. Akp’nin ortadoğu siyasetinde ne kadar yanlış yaklaşımlar sergilediği ortaya çıkmıştır. Akp’nin desteklediği cihatçı bir terör örgütü bugün ülkemizi tehdit etme noktasına gelmiştir. Maalesef teröristlerle işbirliği yapmak Akp’nin genel dış politikası haline gelmiştir. Olaydan 20 saat önce Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu tweet atmış: "Musul Başkonsolosluğu'nda her türlü önlemi aldık" demiş ancak yalanı yatsıya varmadan ortaya çıkmıştır. Bu ciddiyetsizlik bizi şaşırtmamıştır. Gerçi kendi ülke sınırları içindeki bayrağı koruyamayan Akp’den Musul’daki konsolosluğu koruması da beklenemezdi. Maalesef bu olaylar sürpriz olmamıştır. Akp döneminde hatırlayalım daha önce de Irak’ta askerlerimizin başına çuval geçirilmiştir.
Devletimizin tüm organlarıyla bu saldırıya gereken cevabı vermesi için biz her türlü desteğe Cumhuriyet Halk Partisi olarak hazırız. Tekrar ülkemize ve Musul’da vahşete maruz kalan Türkmen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyor, ortadoğuda barışın hakim olmasını temenni ediyor ve IŞİD terör örgütünü şiddetle kınıyoruz. Akp’yi daha ciddi ve Türkiye’nin itibarına yaraşır bir dış politikaya davet ediyoruz.
Ve bu bağlamda milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine,bariş ve huzuruna katkı sunmasını dilerim.

CHP SAKARYA İL BAŞKANI
OĞUZ CAN CUROĞLU
 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER