banner28

CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLDİM!

Twitter üzerinden ‘Paralel Yapı Deşifre’ adlı hesap ile birçok siyasi ve bürokrat hakkında çarpıcı iddialarda bulunduktan sonra tutuklanan Balıkesirli Murat Demir’in yargılanmasına başlandı. Demir, mahkemede verdiği ifadede FETÖ ile mücadele hususunda Cumhurbaşkanı tarafından görevlendirildiğini beyan etti.

CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLDİM!
banner3

Paralel Yapı Deşifre kullanıcı adlı twitter hesabının sahibi olan Murat Demir’in davaları bugün Sakarya 4. Asliye Mahkemesinde başladı. Dolandırıcılıktan hakarete birçok dava sebebiyle yargılanan Demir, çıktığı mahkemelerde hakkındaki suçlamaları reddetti.

KONU SİYASİLERE ÇEKİLİYOR

Paralel Yapı Deşifre hesabının sahibi Murat Demir, çıktığı mahkemede verdiği ifadede, “Ben yaşanan bu süreçte hiçbir siyasetçiye FETÖ’cü demedim. Ben bununla ilgili hiçbir paylaşımda da bulunmadım. Bana böyle bir şey gelmiş olsaydı ben direk savcılığa giderdim zaten. Bu konu ile ilgili yapmış olduğum suç duyurularını da sizlere ileteceğim. Daha önce Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e olduğu gibi bu konu da siyasilere çekilmeye çalışılıyor fakat benim bu konu ile bir ilgim alakam yok.” dedi.

CUMHURBAŞKANI GÖREVLENDİRDİ!

Mahkemedeki ifadesinde siyasilere yönelik yapılan twitter paylaşımlarının kendisi tarafından yapılmadığını öne süren Demir, “FETÖ ile yapılan mücadele de bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanımız bir görev verdi bizlere. Benim nerede yaşadığım, ne yaptığım sizlere verdiğim tutanaklarda var. Ben adı geçen siyasetçiyi tanımıyorum. Bu suç benim üzerime yıkılmaya çalışılıyor.” şeklinde konuştu.

KURBAN SEÇİLDİM

Kendisi hakkında başlatılan soruşturma sonrası kamuoyunda kurban seçildiğini belirten Murat Demir, “Ben Sakaryalı değilim, Balıkesirliyim. Tutuklandıktan sonra çok özür dileyerek söylüyorum Balıkesir’de yayın yapan gazeteler benimle ilgili çocuk istismarcısı diye başlıklar attılar. Ben bu işte kurban seçildim. Ben size gerekli belgeleri arz edeceğim. Ben suçsuzum ve beraatımı istiyorum.” İfadelerini kullandı. Mahkeme Başkanı ise Demir’in bu ifadeleri sonrasında ilk mahkemenin kararını açıklayarak kendisini 4 ay 25 gün hapis ile cezalandırdı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 13:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan kaya
erkan kaya - 1 ay Önce

murat demir benim kayınpederimi trolyonlar gelcek diye hatta benide babama 80 milyar para çektirdi ankarada fetocu bir müdür var diye ama şuan babamın evi hacizlik murat demir fetocu oldoğunu düşünüyorum şuan telefonlara açmıyor şuan balıkesirden kaçdı

SIRADAKİ HABER