CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'SAKARYA'DAN KORKUYORLAR !'

Sakarya’da hayata geçirilen 118 proje için  açılışını yapmak için Sakarya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanında halka seslendi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'SAKARYA'DAN KORKUYORLAR !'
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Vali Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İlçe Belediye Başkanları eşlik ederken binlerce vatandaş Demokrasi Meydanı’nı tamamen doldurdu.

 

“SAKARYA İLE BULUŞMA GÜNÜMÜZ”

Programın başında kısa bir açılış konuşması yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu açılışı gerçekleştirilecek olan projeler hakkında bilgi verirken Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’ta bir selamlama konuşması yaptı. Selamlama konuşmalarının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Bugün 15 Temmuz’da ülkemizin bekasına kast eden, bölmeye çalışan tüm terör örgütlerine karşı cevap niteliğinde olacak olan 16 Nisan’da büyük Türkiye idealini gerçekleştirme noktasında Sakarya ile buluşma günümüz. Bunun için 16 Nisan’da evet diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“TARİH TEKERRÜR EDİYOR”

Bakan Albayrak’ın ardından konuşan Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Sakaryalılar, önemli bir sürecin afiresindeyiz. Yenilmeyen Türkiye hedefinin gerçekleşmemesi için tüm dünya karşımızda. Terörle, siyasetle ve diplomasiyle karşımıza geliyorlar ancak daha öncede üstümüze gelmişlerdi; tarih tekerrür ediyor. Sultan Fatih’i İstanbul’da durduramadılar, Mustafa Kemal ve arkadaşlarını Çanakkale’de geçemediler, Gezi olaylarında milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı geçemediler. 16 Nisan’da Sakarya Hakk’ın, halkın yanında olan tek adamın yanında olacaktır. Sakarya, anayasa değişikliğini okumayıp yandan gazel okuyanlara cevap vermeye hazırdır” dedi.

 

SAFİTÜRK’Ü ANDI

Bakan Çelik’in ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sevgili Sakaryalılar, değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sadece ikimizde kalsak Allah yolunun divanesi olmaya hazır mıyız? Düşmanın yere getiremediği, depremin yıkamadığı Sakarya terör örgütlerine yenilmeyecektir. Sakarya’nın sadece 1 buçuk yılda 14 şehidi var. Sakaryalı şehidimiz Muhammet Fatih Safitürk’ü özellikle yad ediyorum. O terör örgütü kaymakamımızı hunharca ve alçakça şehit etmesiyle tekrar ne kadar hain olduğunu göstermiştir. Ne olursa olsun mertçe mücadelemiz devam edecektir, inlerinden çıkaracağız. Nereye kaçarsa kaçsınlar peşlerindeyiz” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise şu şekilde konuştu;

 

 “15 Temmuz’da bizler vatan için şehit olanları gördük. F-16’lardan ve helikopterlerden bombalar yağarken, tankların önündeki kardeşlerimiz şehadete yürüdüler. Onlar tek şeye inandılar, ölürsem şehit kalırsam gaziyim dediler. Bu FETÖ’cüler ülkeyi sıkıntıya sokmak için her türü oyunu oynadılar. Asker başarısız olsun diye DEAŞ’ı FETÖ’yü üstlerine saldılar, pes edeceğiz sandılar ama onlar bu milleti tanımıyorlar. Sakaryalıları tanımıyorlar. Bu milletin neler yapacağını bilmiyorlar. 17-25 Aralık’ta bu milletin ferasetini gördüler. 15 Temmuz gecesi koskoca bir milletin nasıl tek yürek olarak ülkesine sahip çıktığını gördüler. Suriye’de Mehmetçiğin terör örgütlerini nasıl darmadağın ettiğini gördüler. Asker ve polisimizin teröre en ağır darbeleri üst üste indirdiklerini gördüler. Bu yüzden sorun çıkartıyorlar”

 

“Türkiye başka ülkede seçim propagandası yapamaz diyorlar. Ey Hollanda, sen gidip İngiltere’de yapıyorsun! Geçenlerde bir Alman Televizyonunda; “Burada mahkum olup kaçıp oraya giden biri; ‘Erdoğan’a diktatör denilmesi yanlış’ dedi. Bunlar vizelerin kaldırılması meselesinde söz verip tutmadılar, şimdi geri kabul diyorlar. Geçeceksin onları! Sen benim Bakanımı Hollanda’ya sokmayacaksın, Dış İşleri Bakanına uçuş izni vermeyeceksin, benim topraklarım olan konsolosluğa giriş izni vermeyeceksin sonra buraya gelmek isteyeceksin. Yok öyle bir şey! Sen atını, itini Türk vatandaşlarına saldırttın, Türk vatandaşımı köpeklerine ısırttıysan bunun bedelini ödeyeceksin. Belki seçimi kazandın ama Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. Seçimden sonra Başbakanla yemek yiyebiliriz demiş, bizde öyle bir Başbakan yok, geçin o işleri. Almanya’da kim bu işleri yapıyorsa onlarla da bu işleri konuşacağız. 4 bin 500 PKK’lı dosyası verdim, hiçbirine işlem yapmadılar ama kalkıp bir ajan teröristi Alman rezidansın da 1 ay sakladılar. Bize bırakın dediler, bizde yargı bağımsızdır dedim. Dolayısıyla bizden bunları alamazsınız. Mahkemeye çıkınca da tutuklandı bu şahıs, Alman vatandaşı diye istediler ama ne olursa olsun bu ülkeye zarar veriyorlarsa cezasını çekecek”

 

“Oraya gidip seçim çalışması yapan siyasetçinin ne zararı var size? Bölücü terör örgütü PKK’ya çadır kurup o terör örgütünün başının posterlerini asıyorsun oraya. Benim diplomatımın önünü kesiyorsun ama hayır propagandası yapanlara sonuna kadar kapılarını açıyorsun. Burada PKK ile birlikte hayır propagandası için dünyayı dolaşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı’na açıyorsun. Bu nasıl Türkiye Barolar Birliği Başkanı olur? Nasıl böyle olabilir? Kişi sevdikleriyle beraberdir unutmayın. Hayır diyenler bu ülkede yapılan tüm güzel şeylere hayır demişlerdir. 15 Temmuz Köprüsü yapıldığında o zamanın solcuları o köprüye hayır demişlerdi. Biz Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık ona da hayır dediler. Marmaray’a da hayır demişlerdi ancak 3 yılda 200 milyon kişi geçti. Şimdi Avrasya Tüneli’ni bitirdik, buna da hayır diyorlar. Cumartesi günü 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nün temelini atıyoruz, sıkıysa hayır desinler. Artık millet bunları yutmuyor. Bunlarda yüz yok, diyebilirler de ancak sonra o köprülerin üzerinden geçerler”

 

“Bu Avrupalılara sesleniyorum; Türkiye’deki halk oylamasından size ne? Bu ülkenin sistem değişikliği ile nasıl bir sıçrama yapacağını bunlar iyi biliyor. Biz göreve geldiğimiz zaman IMF’ye 23 buçuk milyar dolardı, sıfırladık. İstiyorlar ki IMF kapısında kalsın ama biz o işi bitirdik. Merkez Bankası’nın rezervi 27 buçuk milyar dolardı şimdi 120 milyar dolar oldu. Bundan rahatsız oluyorlar. 16 Nisan’da yeni sistem lider ülke Türkiye’yi meydana getirecek. Var mıyız? 31 gün boyunca özellikle ev sohbetlerinde 18 maddeyi gittiğiniz evlerde anlatın. Kaleler içeriden fethedilir, bu yüzden hanım kardeşlerimizin önemi çok. Onlar kendilerine el açan Türkiye’yi istiyorlar. Türkiye büyüdükçe, kendi ayakları üstünde durdukça adeta kuduruyorlar”

 

“Sen ne yapıyorsun? Atlarını, itlerini insanların üzerine salıyorsun. Bunlarda medeniyet yok. Bunlar tek dişi kalmış canavardır. Dünyaya demokrasi, insan hakları dersi verirler ama kendi çıkarları söz konusu olunca faşizmden kaçınmazlar. Bunlar yeni Nazizimdir, ey Hollanda sen Srebrenitsa’da 8372 Müslüman kardeşimi katlettin, onu nasıl açıklayacaksın? Bunların cibilliyetini biliriz. Orada Müslüman kardeşlerimizi katlettiler, bir çoğunun kabri bilinmiyor. Yazıklar olsun sizin Avrupa Birliği değerlerinize, adaletinize. Avrupa Birliği’nin adalet divanı bir açıklama yaptı, isterseniz işyerlerinizde başörtülü çalışmak isteyenlere izin vermeyebilirsiniz. Hani inanç özgürlüğü? Bunlar haçlı – hilal mücadelesini başlattılar. Başka izahı olamaz ve şu anda yaptıkları budur. Açık söylüyorum ki; Avrupa hızla 2’nci dünya savaşı öncesi günlere doğru gidiyor. Üstat bunları anlatmış; ‘Oluklar çift, birinden nur akar birinden kir’ Sakarya tamamıyla 16 Nisan’da ülkemize karşı her türlü kötülüğe dersini verecektir. 15 Temmuz’da verdiği dersi 16 Nisan’da da verecektir. Söylemleriyle ihanet sınırına yaklaşan ana muhalefet başındaki şahsa dersini verecektir. Sakarya 16 Nisan’da ayağa kalkacaktır. 16 Nisan’da adım adım takip edeceğim, bakalım Sakarya sandıkları patlattı mı diye bakacağım. Türkiye 16 Nisan’da tarihi bir tercihte bulunacaktır. Anayasa değişikliği kabul edilince yeni yönetim biçimine geçeceğiz. Bunun amacı ülkemizde güven ve istikrarı kalıcı hale getirmektir”

 

“Muhalefetin, cehaletlerinden ya da bilinçli olarak yalan söylediğini görüyoruz. Mevcut sistemdeki 2 başlılıktan kurtulmak için önemli bir adımdır ve bu anayasa ile istediğimizi aslında muhalefetin başındaki zat bizim anlatmak istediğimizi söyledi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan farklı partiden olursa kavga çıkar dedi, bizde zaten bunu söylüyoruz, böyle sıkıntılar yaşanmasın diye sistemi değiştiriyoruz. Kılıçdaroğlu bir yalan daha söylüyor, meclis kapatılıyor diyor. Tam tersine meclis güçlendiriliyor, yeni sistemde yasama faaliyetleri tamamen meclise bırakılıyor. Bakanları ve Cumhurbaşkanı’nı denetleme yetkileri güçlendiriliyor. Dün ‘550 vekil fazla, 600’e ne gerek var? Maaşlarını alıp yatacaklar’ diyor. Hem parlamenter sistemi savunup hem de bu sistemdeki milletvekillerine hakaret ediyor”

 

 

“1960’ta Türkiye’nin nüfusu 28 milyondu, mecliste o zaman 450 milletvekili ve 150 senatör vardı. 1980’e kadar böyle geldi, ey Kılıçdaroğlu biraz ders çalış. O zaman vardı normal, şimdi 600 Milletvekili niye fazla olsun? Tüm Hakimleri, Savcıları kendi atayacak diyor. Yalan söyleme, yatıp kalkıp yalan söylüyorsun. Cumhurbaşkanı sadece eski HSYK’nın yeni adıyla HYK’nın 4 üyesini atayabiliyor. Biliyorlar ki 16 Nisan’dan sonra sözde, karar da, yetki de millete geçecek. Yıllarca vesayet güçleri vasıtasıyla ülkeyi yönetenlerin sistemi sona erecek. Şuanda bunun yasını tutuyorlar, gerisi lafı güzaftır. Gözlerini kapatıp bunları dinleyen birisi 16 Nisan’dan sonra Türkiye asırlarca geriye gidecek halbuki; dünyanın en gelişmiş 20 ülkeden 7’si Başkanlık ya da Yarı Başkanlık Sistemi ile yönetiliyor. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için 16 Nisan’da sandık başına gidiyoruz. Birileri çıkıp; ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin dünyada örneği yok’ diyor. Ben ne dedim? Türk Tipi Başkanlık dedim. Bizde kendi ihtiyaçlarımıza, kültür ve geleneğimize uygun bir yönetim modeli geliştirdik ve milletimizin oyuna sunuyoruz. Yeni sistemde de Türkiye üniter yapısından taviz vermeyecek ve mevcut il yönetimlerinde bir değişiklik olmayacak”

 

 

“Anayasa nedir, yasa nedir, kararname nedir bilmeyenlerin hezimetidir bu. Parlamentonun çıkardığı kanunun üzerine kararname olamaz. Meclisin kanunu Cumhurbaşkanı’nın kararnamesinin üzerindedir. Olay bu kadar açık ve ortadadır. Biz millet nasıl yönetilir biliriz, ülke nasıl yönetilir biliriz. BM Genel Kurulu’nda sanki muhtarlara hitap etmiş diyor, sen hiç orada hitap ettin mi? Orada kimler biliyor musun? Sen önce haddini bil, Cumhurbaşkanına hakaret etme. Biz burada ne konuşuyorsak orada da onu konuşuyoruz. Milletimiz bizi bilir, kendimiz için bir şey istemeyeceğimizi bu millet bilir. Görüyoruz ki milli demokratlar Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yanında bulunuyor, diğerleri ise karşısında. Türkiye’nin büyük ve güçlü olmak için istikrarlı bir yönetime ihtiyacı var. Türkiye sadece 1991’den bu yana istikrarlı bir yönetimle idare edilse büyümemiz 2 kattan fazla olacaktı. Geriye gitmeye gerek yok. Yeni yönetim sistemi ülkemizin bu imkana kavuşmasını sağlayacaktır”

 

“Bu seçim asıl gençler için önemli. 16 Nisan sizin gününüzdür gençler. Seçme hakkına sahip 8 milyon genç 16 Nisan’dan sonra seçilme hakkına da sahip oluyor. Ana muhalefetin başı 18 yaşındaki çocuklarımızı meclise doldurup askerlikten kurtaracak ve 2 yılda emekli edecekmişiz. Yalanında bir hududu olur ama bunların yok. Aynı zat 2 yıl önce 18 yaşındaki bir gencin seçilebilmesini söylemişti ama bugün böyle diyor çünkü omurga yok. Diyelim ki askerliğini yapmamış 5 tane ya da 10 tane milletvekili çıktı, mecliste milleti temsil etmek askerlik yapmaktan daha az mı şerefli bir görevdir? Herhangi bir vatandaşımız nasıl ve hangi şartlarda emekli oluyorsa milletvekilleri de aynı şartlarla emekli olacaktır. 1 dönem milletvekilliği yapıp ayrılan emeklilik yaşı gelene kadar gidip çalışacak ya da iş kuracak daha sonra emekli olacak. Ben bu yalanlara cevap vermek bile istemiyorum. Tüm yalanlarını alt alta dizsek okula gitmeyen çocuklar bile güler. Gençler, 16 Nisan’da bu insanlara hak ettikleri cevabı verecektir. Ben sizlerle gurur duyuyorum”

 

“Sakarya’ya bu kez de eli boş gelmedik. Toplam 118 projenin toplu açılış törenini de gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bunlardan biri ise hem Sakarya hem de Türkiye için çok önemlidir. Karasu Limanı için ilk kazman 1994 yılında vuruldu ve o zamandan beri kamu eliyle bu işin bitmeyeceği anlaşılınca iş özel bir şirkete verildi. 2 yılda hazır hale gelen Karasu Limanı sayesinde otomotiv ve çeşitli üretilen ürünleri ihracatı yapılacak. Bu liman sayesinde Karasu ve Sakarya hem ihracatın hem de yeni yatırımların adresi olacaktır ve yeni yatırımlarda istihdamı birlikte getirecektir”

 

“Bu topraklar tektir, tek vatandır. Kimse buraları bölemez. Bölmeye gayret edenlere şuanda her yerde gerekli mücadeleyi askerimiz, polisimiz yapıyor ve yapmaya devam edecektir. Birileri kendilerine göre hesaplar yapıyor ancak bu hesapların hepsini 16 Nisan’da bozmaya var mıyız? Bir olacağız, iri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 16 Nisan şimdiden ülkemizin aydınlık geleceğine vesile olur inşallah. Durmak yok, yola devam”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER