ÇUKURCA'DA GÖREV YAPAN SAKARYALI NİDA ÖĞRETMENİN SELAMI VAR

Basına yansıyan haberler sonrası Çukurca’da görev yapan Sakaryalı öğretmen Nida Toka ile görüşen Başkan Toçoğlu, “Türkiye hepimizin. Memleketimizin her bir karış toprağı ayrım gözetmeksizin 78 milyona kucak açıyor. Rabbim gurbette görev yapan tüm öğretmenlerimizin yardımcısı olsun. Ülkemizin birliğini, dirliğini, bütünlüğünü daim eylesin” dedi.

ÇUKURCA'DA GÖREV YAPAN SAKARYALI NİDA ÖĞRETMENİN SELAMI VAR
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Anadolu Ajansı tarafından servis edilen haber sonrası harekete geçti, Irak sınırındaki Çığlı Köyü’nde görev yapan öğretmenlere ulaştı. Sakaryalı İngilizce Öğretmeni Nida Toka ile görüşen Başkan Toçoğlu, basına yansıyan açıklamaları için Toka’yı tebrik etti. Görüşmenin ayrıntılarını sosyal medya hesabından da paylaşan Başkan Toçoğlu, şu ifadelere yer verdi:

 

Toçoğlu: “Çok memnun olduk”

“Bugün Anadolu Ajansı güzel bir haber servis etti. Hakkari Çukurca’da görev yapan Karasulu Nida Toka ve beraberindeki öğretmenlerimizle ilgili haber bizleri çok memnun etti. Nida Hocamızla görüştüm; tebrik ettim. Öğretmenimizde görüşmeden çok memnun oldu, şehrimize selamlarını iletti. Görev yaptıkları Çukurca bölgesinde halkın kendileriyle yakından ilgilendiğini, sorun yaşamadıklarını öğrendim.”

 

Türkiye Hepimizin

“Türkiye hepimizin. Memleketimizin her bir karış toprağı ayrım gözetmeksizin 78 milyona kucak açıyor. Rabbim gurbette görev yapan tüm öğretmenlerimizin yardımcısı olsun. Ülkemizin birliğini, dirliğini, bütünlüğünü daim eylesin.”AA tarafından servis edilen haberde Sakarya, Erzincan ve Bursa’dan Hakkâri’ye atanan öğretmenlerin görüşlerine yer verilmiş; devam eden eğitim öğretim çalışmalarının yanı sıra, bölge halkının öğretmenlere dönük olumlu tavrı ile ilgili öğretmenlerin izlenimleri haber metni ve görüntülerde yer almıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER