Coş'tan 23 Nisan Mesajı

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 95. yıldönümünü hep birlikte, büyük bir coşku ve iftiharla kutluyoruz. Aziz Milletimizin ve geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum.

Coş'tan 23 Nisan Mesajı
banner3

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Büyük Atatürk’ün liderliğindeki İstiklal Mücadelesi’nde dönüm noktası olmuş, Milletimiz,  egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Yüce Meclisimiz, Ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen Milletimize önderlik ederek İstiklal Mücadelesi’ni başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Aldığı kararlarla, yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli olmuştur. Temeli 23 Nisan 1920’de atılan Türkiye Cumhuriyeti, gelinen noktada ekonomik ve sosyal açıdan istikrarın sağlanması, huzur ve güven ortamının hâkim olması yolunda çok büyük mesafeler kat etmiştir. Devletimiz, dünyanın sayılı büyük ekonomileri arasındaki yerini almıştır.

Bu büyük başarının yakalanmasında, halkımızın fedakârlığı ve Devletimize sağladığı destek, temel etkenlerden biridir. Ülkemizin daha da gelişip yükselmesi, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için, elde edilen başarıların sürekliliğinin sağlanması için toplumumuzun bütün kesimlerine, kurumlarına önemli görevler düşmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan gününü, Milli Egemenliğimizin yanı sıra Ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına bir bayram olarak armağan ederek, hem ülkemizin geleceği olan çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni, hem de Dünya Barışına verdiği önemi göstermiştir. Bu bayram, dünya çocukları arasında barış ve kardeşliğin paylaşılmasına ve dolayısıyla dünya barışına hizmet eden bir bayramdır.

Devletimiz, gelecek nesillerin çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim almaları, kendilerini her alanda geliştirmeleri için büyük bir gayret içindedir. İnanıyorum ki sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, bilim ve teknolojiye hâkim, Milli ve Manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetişmekte ve ülkemizin yarınları, bugünden inşa edilmektedir. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu kutsal vatanı, Milletimizin geçmişten gelen birikimi ve birlik ile beraberlik içinde çok çalışarak daha mamur hale getirmek, gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak, hepimizin en büyük hedefidir.

Bu övünç günümüzde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclis’te görev yapan üyeleri, kutsal değerlerimiz için canlarını seve seve feda eden tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, savaş ve şiddetten arınmış bir dünyayı yüreklerindeki sevgi tomurcukları ile yeşertecek olan çocuklarımızın her türlü olumsuzluktan uzak, sevgi ve güven dolu bir ortamda yetiştirilmesi noktasında, hepimize düşen sorumluluğun bilinci ile sevgili çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER