Çok Sayıda Ev Sular Altında Kaldı

Geyve İlçesinde bulunan Doğançay Mahallesi’nde şiddetli yağışların ardından heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle köye giriş yolu ulaşıma kapandı.

Çok Sayıda Ev Sular Altında Kaldı
banner3

Mevsim normallerinin üzerinde yağış heyelana neden oldu. Aşırı yağan sağanak yağışın ardından gelen dolu ile birlikte dereler taştı toprak harekete geçti. Geyve’nin Doğançay Mahallesi’nde birisi dere kenarında bir diğeri ise mahalleye ulaşımı sağlayan bölgede iki heyelan meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre Doğançay ile D-650 karayolu bağlantısı heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. Çok sayıda evi heyelan sonrası su bastı.

Büyükşehir’den Heyelan Açıklaması

Büyükşehir, SASKİ ve Karayolları ekipleri Geyve Doğançay’da meydana gelen heyelan olayına müdahalede bulundu. Temizlik ve heyelan kaldırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Geyve’ye bağlı Doğançay bölgesinde sağanak yağışlar sonrasında meydana gelen heyelanın ardından oluşan olumsuz durumlara Karayolları ve SASKİ işbirliğiyle müdahalede bulunduk. Bölgedeki temizlik ve heyelan kaldırma çalışmalarımız devam ediyor.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER