banner28

Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu

Adapazarı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği Karaman Mahallesi Bayraktepe'de yapıldı.

Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu
banner3

Uçurtma Şenliği’ne Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer,AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak,  Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli, AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, çok sayıda aile ve çocuklarının katılımıyla yapıldı. Şenlikte çocuklar kadar büyükler de uçurtma uçurtmanın heyecanını yaşadı. 

PALYAÇO VE DORDURMA KEYFİ
Şenlik süresince Adapazarı Belediyesi tarafından şenliğe katılan çocuklara 500 adet uçurtma, şapka, su ve dondurma dağıtıldı. Çocukların yüzlerini boyayan palyaçoların renk kattığı şenlikte çocuklar arasında düzenlenen çuval ve yumurta taşıma yarışmaları heyecanlı dakikalar yaşattı.Şenliğe katılan AK Parti milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, çocuklarla birlikte uçurtma uçurtarak onların bu eğlenceli gününe ortak oldu.

 

AİLELER’DEN TEŞEKKÜR
Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Adapazarı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uçurtma Şenliği’nin hem çocuklar hem de aileler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek, amaçlarının senede bir gün de olsa çocuklara aileleriyle birlikte güzel bir gün yaşatmak olduğunu söyledi. Şenlikte çocuklarıyla birlikte uçurtma heyecanı yaşayan aileler çocukluk günlerini hatırladıklarını ifade ederek şenliği düzenleyenlere teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER