Çoçuk Parkı Tamamlanma Aşamasına geldi

Sakarya’nın Geyve İlçesinde İller Bankası Genel Müdürlüğünün katkıları ile 2300 Metre karelik alanda Çocuk parkı yaptırıldı.

Çoçuk Parkı Tamamlanma Aşamasına geldi
banner3

Yeşil bir Geyve ve İlçenin çehresini güzelleştirmek için çalışmalarına devam eden Geyve Belediyesi ile İller Bankasının birlikte yürüttüğü proje kapsamında Tepecikler Mahallesinde 2.300 metrekarelik alan üzerine yapılan çocuk parkı tamamlanma aşamasına geldi.

Geyve Belediyesinin hazırlayarak destek için sunduğu Park projesinin İller Bankası tarafından kabul edilerek verilen hibe fonun ardından yapımı için başlayan çalışmalarda sona gelindi. Tepecikler mahallesinde yapılan ve İçerisinde 2 adet WC.,kamelyalar, yürüyüş parkurları, çocuk oyun grupları ve spor aletlerinin de bulunduğu çok amaçlı parkın, en kısa zamanda Geyvelilerin hizmetine sunulacağı belirtildi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Geyve ilçesi Tepecikler Mahallesinde Yabalı İplik Fabrikası arkasında bulunan alanda yapılan parkın tamamlanmasıyla, çocuklar ve yetişkinlerin spor ve sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern ferah alanlar oluşturulmuş olacak, dedi. Kaya, Parklarımızı sadece çocuklarımız için değil büyük küçük herkesin faydalanabileceği şekilde yapıyoruz. İller Bankasıyla birlikte yaptığımız bu parkımız ilçemizin en büyük çocuk oyun parkı olacak. Alanlar uygun olduğu sürece yeni yaptığımız tüm parkları çocuk oyun gurupları, oturma, spor ve yürüyüş alanları ile donatacağız. Bir taraftan yeni parklar yaparken bir taraftan da eski parkları yenileyeceğiz. Bu parkımız tüm halkımıza hayırlı olsun”dedi.-- 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER