Çocuk Hakların Sokağı Açılıyor

Adapazarı Belediyesi tarafından yapılan Çocuk Hakları sokağı tamamlanarak açılışa hazır olduğu duyurulmuştu. Çocukların eğlebnerek öğreneceği bir konseptte hazırlanan projenin açılışı Cumartesi gerçekleştirilecek.

Çocuk Hakların Sokağı Açılıyor
banner3

Adapazarı’nda Sevindiren Proje Tamam

Adapazarı Belediyesi’nin yeni dönem projeleri arasında yer alan Çocuk Hakları Sokağı’nda çalışmalar tamamlandı. Şeker Mahallesi’nde Barış Manço Parkı’nın yanında bulunan Çocuk Hakları Sokağı açılışa hazırlanırken, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Mutlu Işıksu, Adapazarı çocuklarını ve ailelerini çok sevindirecek bir çalışmayı hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Açılış Cumartesi

Hizmete aşlıancak proje ile ilgili daha önce bir açıklamna yapan Başkan Işıksu, “Oyun bir çocuk hakkıdır, çocuklarımızın en temel ihtiyaçlarından biridir. Çocuklar oyun oynarken merak eder, araştırır, eğlenir, paylaşır, kendini ifade eder, deneyimler, öğrenir. Çocuğun hareket etme biçimi olan oyun, ona fiziksel gelişimi için ortam sunarken, problem çözme ve sosyalleşme gibi bilişsel becerilerinin gelişmesine de yardımcı olur. Çocuğun kendisini iyi hissetmesi, mutlu olmasını sağlayan oyun, aynı zamanda çocuğun mental gelişimine de katkı sağlar. Bizler de çocuklarımız için Çocuk Hakları Sokağı’nı hayata geçirdik ve Dünya Çocuk Hakları Günü’ne sokağımızı yetiştirdik. Resmi açılışı da ara tatilden hemen sonra yapmak istiyoruz.” demişti

Çocuk Hakların sokağnın Cumartesi günü saat 14:00'de açılışının yapılacağını duyuran Başkan Işıksu bütün vatandaşları davet etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER