Çocuk Hakları Merkezi’nden Tutuklu Çocuklara Ziyaret

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, düzenlediği 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Ferizli L Tipi Cezaevindeki tutuklu çocuklarla bir araya geldi.

Çocuk Hakları Merkezi’nden Tutuklu Çocuklara Ziyaret
banner3

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün ve merkez üyeleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ferizli L Tipi Cezaevindeki tutuklu çocuklarla buluştu.

Ferizli L Tipi Cezaevindeki tutuklu çocukların hukuki sorunlarını tespit etmek ve yardımcı olmak amacıyla zaten her ay ziyaretlerde bulunan Çocuk Hakları Merkezi, bu ay 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdikleri ziyarette çocuklarla şarkılar söyleyerek 23 Nisan’ı kutladı.

Şarkılar söyleyerek eğlendiler

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün, 23 Nisan’ın her çocuğun bayramı olduğunu belirtti. Başkan Düzgün, “Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak hukuki sorunlarını tespit etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her ay ziyaret ettiğimiz tutuklu çocuklarımızı bugün şarkılar söyleyerek eğlenmek için ziyaret ettik.

23 Nisan hürriyetten yoksun kalmış çocukların da bayramı ve bugün dosyaları davaları bir tarafa bırakıp hep birlikte çocuklarımızla doyasıya eğlendik. Çocuklarımızın yüzündeki tebessümü görmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Tekrardan dünyadaki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklarımız için mutlu ve aydınlık yarınlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER