banner28

CHP’li Tanal Fena Patladı! İşte Gerçek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mahmut Tanal’ın yaptığı sel açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

CHP’li Tanal Fena Patladı! İşte Gerçek
banner3

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketinin ardından Düzce’de incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından bir televizyon programına açıklama yapan Tanal, Sakarya ve Kocaeli Büyükşehir Belediyelerini Düzce’ye yardım etmedikleri iddiasıyla eleştirdi. Aynı konuyu sosyal medyaya taşıyan Tanal, “Gün ayrışma günü değil. El ele verip hep birlikte Düzceli vatandaşlarımızın yaralarını sarmalıyız. Ancak afet bölgesinin yanı başındaki Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Daha uzaktaki İstanbul ve Ankara yardıma koştu” ifadelerini kullandı. 

Sel felaketi sadece Düzce’de etkili olmuşçasına konuşan CHP’li Tanal’ın sözlerinin gerçeği yansıtmadığı ise kısa sürede ortaya çıktı. Bilindiği üzere Sakarya’nın Kocaali ve Karasu ilçeleri de Düzce ile aynı oranda selden etkilendi.

Edinilen bilgilere göre Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Karasu ve Kocaali’de çalışmalarını yoğun olarak sürdürürken, Düzce’ye de yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Düzce’nin Cumayeri ilçesinde yaptığı incelemeler sonrasında belediye ekiplerine verdiği talimatla bu bölgede de çalışma başlattı.

Büyükşehir belediyesi iş makineleri bölgede bir süredir çalışmalarını sürdürüyor. CHP Milletvekili Tanal’ın açıklamalarına yanıt gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu.

       

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER