CHP, terör örgütü DHKP-C'yi Meclis'te ağırlamış!

CHP, terör örgütü DHKP-C'nin müzik grubu denilen, Savcı Kiraz'ın şehit edilmesinden "katillerden hesap sorduk" diye söz eden Grup Yorum'un azalarını Meclis'te ağırlamış, CHP'li Veli Ağbaba grup azalarıyla mecliste slogan atmıştı.

CHP, terör örgütü DHKP-C'yi Meclis'te ağırlamış!
banner3

Tüm Türkiye, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alıp şehit eden ve İstanbul Emniyeti'ne yapılan saldırının faili DHKP-C'yi konuşurken, CHP kamuoyunda örgütün müzik grubu olarak tanınan ve birçok üyesi örgüt üyeliği ve eylemden cezaevine giren Grup Yorum'u TBMM çatısı altında ağırlayarak sahip çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 1972 yılında 2 İngiliz ve 1 Kanadalı teknisyenin THKP-C ve TİKKO terör örgütleri tarafından rehin alınıp öldürmesi olayının yıldönümü olan 30 Mart tarihinde Kızıldere'de ölü ele geçirilen teröristleri TBMM'de DHKP-C'nin müzik grubu Grup Yorum'la birlikte andı.

43 yıl önce rehinleri öldüren terörist için "anıtlarını dikeceğiz" dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba gençlerin DHKP-C örgütüne katılması ve motivasyon işlevi gören Grup Yorum üyelerinin faaliyetlerinin kısıtlandığını öne sürdü. Ağbaba, Meclis çatısı altında slogan ve marşlarla Kızıldere'yi anıp Grup Yorum üyelerine destek verdi. Ağbaba, Kızıldere'de 3 yabancı teknisyeni rehin alıp katleden ve güvenlik güçleri tarafından öldürülen teröristleri demokrasi ve bağımsızlık neferi ilan edip öldürüldükleri yere anıt dikeceklerini söyledi.

Polis katliam ve saldırı sonrası harekete geçti

Meclis’teki toplantıdan bir gün sonra ise DHKP-C terör örgütü üyesi iki terörist İstanbul Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alıp şehit etti. Bir gün sonra ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı ve silahlı saldırı girişiminde bulunan iki DHKP-C'liden biri sağ diğeri ölü ele geçirildi.

Bu iki olay sonrası güvenlik güçleri terör örgütünün yuvalandığı Okmeydanı'nda operasyon yaptı.

 

 

Grup yorum üyeleri DHKP-C'den gözaltında

Polis Okmeydanı’nda örgüt üyeleri ve sempatizanlarının toplandığı iki dernek ve bir kültür merkezine baskın gerçekleştirdi.

Baskında iki Grup Yorum üyesi de gözaltına alındı. Operasyon sonrası bina önünde düzenlenen basın açıklamalı eylemde konuşan kişi ise 3 gün önce CHP'li Ağbaba ile Meclis'te görüşen Grup Yorum üyesi İnal Altın idi.

 

 

Katliama "hesap soruldu" dedi

Grup Yorum üyesi İnal Altın, operasyonu yapan polisleri Berkin Elvan'ın katilleri diye suçladı. Altın, İstanbul Adliyesi'nde Berkin Elvan Davasının Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınıp şehit edilmesi olayıyla ilgili "Ülkenin en iyi korunan Adalet Sarayı'nda Berkin'in katillerinden hesap soruldu" dedi.

Kaynak: haber10

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER