banner28

CHP'li Başkan Provokasyonu Canlı Yayınlamış!

Serdivan AVM'de izinsiz pankart açarak olay çıkmasına sebebiyet veren CHP İl Gençlik Kolları Başkanının sosyal medya hesapları olayın provokasyon olduğunu kanıtlar nitelikte.

CHP'li Başkan Provokasyonu Canlı Yayınlamış!
banner3

Serdivan Alışveriş Merkezinde izinsiz bir şekilde pankart açarak sloganlar atmaya başlayan CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ve iki arkadaşı vatandaşların müdahalesi sonrasında polise teslim edildi. Gözaltına alınan başkanın sosyal medya hesapları ise olayın provokasyon olduğunu kanıtlar nitelikte.

CHP BİNASINDA MI PLANLANDI?

Ulaş Yusuf Konyalı'nım swarm uygulaması üzerinden twitterda paylaştığı yer bildirimlerinde saat 16.20'de CHP Sakarya İl Örgütünde olduğu görünüyor. Konyalı tam 1 saat sonra Serdivan Alışveriş Merkezinde olduğunu takipçileri ile paylaşıyor.  CHP'li gençler AVM'ye geldikten kısa bir süre sonra ise eyleme başlıyor.

FACEBOOK'TAN CANLI YAYIN!

Gençlik Kolları Başkanı Konyalı, facebook hesabından ise eylemi canlı yayınlıyor. Canlı yayın kaydına açıklama olarak, "Bu ülkenin güvenlik zafiyeti akepe hükümetidir.Güvencesi Cumhuriyet Halk Partisidir." yazması dikkat çekti. Canlı yayın kaydının ilk dakikasında eylemi anlatan Konyalı, telefonu bir arkadaşına vererek diğer arkadaşıyla pankartı açıyor. Telefonla kayda devam eden genç müdahale almamak ve eylemi net şekilde çekmek için olay yerinin tam karşısına geçiyor. Başkan Konyalı ve arkadaşı pankartı açıp tepki görmeyince sloganlara başlıyorlae. Daha sonrasında vatandaşın uyarısı geliyor. Israrlara rağmen pankartı kaldırmayan CHP'li gençlerle vatandaşların arasında kavga çıkıyor.

AVM DAVA AÇACAK MI?

Tüm bu anları anbean Konyalı'nın hesabından paylaşılması olayın provokasyon olma ihtimalini güçlendirdiği şeklinde yorumlandı. Öte yandan Serdivan AVM'nin böyle bir provokasyon ile marka değerlerine zarar verdikleri gerekçesiyle CHP'li gençler hakkında şikayette bulunacağı iddiası ortaya atıldı.

[ilgili-haber=28873]

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER