Charlie'ye Bir Tepki de Karasu'dan

Anadolu Gençlik Derneği Karasu Şubesi tarafından Cuma çıkışı Karasu Merkez Cami önünde “Peygambere Saygı” için basın açıklaması yaptı. Son zamanlarda Dünya gündemini meşgul eden ve İslam Dünyası’nı yaralayan Irkçı ve Küstahca yapılan Karikatür Mizahı Türkiye ve Dünya’da birçok tepkilere sahne olurken, bu tepkilerden biriside Karasu’da verildi.

Charlie'ye Bir Tepki de Karasu'dan
banner3

Anadolu Gençlik Derneği Karasu Şubesi tarafından Cuma çıkışı Karasu Merkez Cami önünde “Peygambere Saygı” için basın açıklaması yaptı. Son zamanlarda Dünya gündemini meşgul eden ve İslam Dünyası’nı yaralayan Irkçı ve Küstahca yapılan Karikatür Mizahı Türkiye ve Dünya’da birçok tepkilere sahne olurken, bu tepkilerden biriside Karasu’da verildi. Anadolu Gençlik Derneği Karasu Şubesi tarafından yapılan açıklamada “Allahumme salli ala seyidineMuhammediv ve ala ali seyidine MuhammedSelam sana ey kainatın Efendisi, Muhammed Mustafa ( SAV). Selam sana ALLAH’IN resulü bütün selamlar olsun sana ya Resululah. Bugün burada kainatın Efendisi sevgili Peygamberimiz yapılan hakarete karşı tepkinizi göstermek üzere bir araya geldik. Bugün burada biz Müslüman Türklerin artık çok da fazla sabrı kalmadığını ve Siyonist terör devleti İsrail’in sonununelimizden olacağını müjdelemek için bir araya geldik. Bugün burada işte o zalimlere topluca cehenneme sürülecekleri ve orada pek çetin ve keskin gazabın onları beklediğini haykırmak için bir araya geldik. Nitekim bir hadisi şerifte Resulallah şöyle buyurdu ‘’ HER KİM BİR KÖTÜLÜK GÖRÜRSE, ONU ELİYLE DEĞİŞTİRSİN’’. Eğer gücü yetmese,kalbi ile buz etsin. İşte bu durum imanın en zayıfıdır.’’ (Müslim) Bugün burada Elhamdülillah kalbimizle buz ettik den sonra diliyle de değiştirmektir araya geldik. Ey Allah’ım ümmeti sesiz kalmadı.

Karasu olarak ayağa kalktık

Anadolu Gençlik Derneği Karasu Şubesinin yaptığı açıklamanın devamında “9 şahit ol Yarab şahit ol Yarab şahit. Biz bugün Karasu olarak ayağa kalktık ve peygamber sevdalısı ümmet olarak işte burada toplandık. Buradan sesleniyoruz : ‘’ Dinle bizi ey İsrail. Biz Muhammed ( sav)’in ordusuyuz Geri döndük ve Kudüs yolunda ilerliyoruz. Annam babam sana feda olsun ya Resululah. Bugünherkes şunun farkındadır ki Batı, bir ülkeye demokrasi götürmekten bahsediyorsa orada bombalar patlayacaktır, orada çocuklar ölecektir, orada kadınlarölecektir, orada kan akacak, gözyaşları dökülecektir ve feryatlar kopacaktır. Batı’nın sözüm ona, çok gelişmiş kitle ile İslam coğrafyasında döktüğü kanın haddi hesabı yoktur. Cezayir’de, Mali ‘de, Orta Afrika Cumhuriyetinden de, Libya da, Irak’ta Afganistan’da, Nijerya ‘da ya da bir başka İslam ülkesinde işgaller ve terör nedeniyle akan her damla kanda en az ABD kadar, en az İsrail kadar, en az İngiltere kadar Fransa‘nın da parmağı vardır. Fransa yeryüzünde fitne ve fesadın merkez üssü ülkelerden biridir. Fransız halkanın bir çoğunun da kendi ülkesinden işlediği cinayetlerden haberi dahi yoktur. Fransa ‘da yaşayan ve Fransız vatandaşlar olan duyarlılık sahibi bir insanın; Fransa, Afrika ve Asya’ da katliamlar yaparken sesiz kalmasını beklemez. Ayni şekilde duyarlılık sahibi, kalbinde merhamet olan, kalbinde merhamet olan, kalbinde adalet olan ve elleri temiz olan bir Fransız vatandaşının yeryüzünde yaşayan işgaller ve katliamlar sebebi ile elbette Müslümanların suçlanması beklenmez. Aklıselim bir Fransız olayları değerlendirirken önce ABD’nin, İngiltere‘nin, İsrail‘in yaptıklarına bakar. 

 

Kaynak = Hamle Gazetesi

Haber = Sudem Tara Sarı

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER