Çelik İsalede Son Bin Metre

İsale kaynaklı su kesintilerine kesin çözüm getirecek çelik hatta çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Tünel betonlama ve hat döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz 11 kilometrelik hattın 10 kilometresini tamamladı” dedi.

Çelik İsalede Son Bin Metre
banner3


 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, 4. İsale Hattı’nda devam eden çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kısa süre önce kazı işlerinin sona erdiği tünelde betonlamanın devam ettiğini belirten Rüstem Keleş, “Diğer hatlardan farklı bir güzergâhta projelendirdiğimiz, şehrimizin 4. İsale Hattı’nda çalışmalarımız devam ediyor. Yeni çelik hattımızın geçeceği yaklaşık 460 metre uzunluğundaki tünelde betonlama çalışmaları sürüyor” diye konuştu.

 

Tünel betonlanıyor

11 kilometrelik hattın yaklaşık 10 kilometresinin döşendiğini de açıklamalarına ekleyen SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Tünel betonlama çalışmalarımız devam ederken ekiplerimiz aynı zamanda hattın döşeme çalışmalarını da sürdürüyor. Göl Tesisleri ile Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisleri arasındaki 11 bin metrelik güzergâhın yaklaşık 10 bin metresinin hat döşeme işlemi tamamlandı” ifadelerini kullandı.

 

Kısa süre içerisinde tamamlanacak

İnşası devam eden çelik hat ile isale kaynaklı su kesintilerine kesin çözüm getirileceğine de vurgu yapan Rüstem Keleş, “4. İsale Hattımızı, diğer hatlardan farklı bir güzergâhta inşa ediyoruz. Ayrıca yeni hattımız diğer hatlardan farklı olarak çelik borularla inşa ediliyor. Bu projemiz ile isale kaynaklı su kesintilerine kesin çözüm getirmiş olacağız. Çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER