Çanakkale'de Şehitlerimizi Yad Etti

Kaynarca Anadolu Lisesi öğrencileri, Kaynarca Kaymakamlığının destekleri ve Okulun Gezi Kulübünün rehberliğinde Çanakkale’yi gezdi.

Çanakkale'de Şehitlerimizi Yad Etti
banner3

Okul Müdürü Cengiz Özer ve Müdür Yardımcısı Fatih Şaşmaz’ın sorumluluğunda gerçekleşen Çanakkale gezisine; okulda yapılan çeşitli kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerde yer almış öğrenciler ile sınava hazırlanan öğrenciler ve okulun öğretmenleri katıldı.

Eceabat’da yapılan sabah kahvaltısının ardından Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Kilitbahir, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu ve Seddülbahir Ahmet Uslu Müzesi, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı gezildi.

Çok güzel bir havada gerçekleşen gezide öğrenciler Şehitlerin kanları ile ıslanmış bu toprakları gezip tanımanın duygusu içinde memnuniyetlerini belirtirken ilerleyen saatlerde de yorgunlukları açıkça belli oluyordu. Akşama kadar süren yoğun programın ardından akşam saatlerinde Kaynarca’ya dönüş için yola çıkıldı

Kaynarca Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Özer, Çanakkale Savaşı’ndaki diriliş ruhunu gençliğe taşımak ve şehitlerimizi yâd etmek, öğrencilere tarih bilincini aşılamak adına bu tür gezileri  düzenlediklerini belirtti. Özer, öğrencilerin vatan sevgisi, şehitlik ve gazilik konularında daha da bilinçli olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenledikleri Çanakkale gezisi için desteklerini esirgemeyen Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin ile geziyi koordine eden Gezi Kulübü Rehber Öğretmeni Adnan Gürbüz’ e teşekkür etti

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER