Camii'ye Şehit Savcı'nın Adı Verildi

Ferizli'ye yapılacak Cami'ye Şehit savcının ismi verildi.

Camii'ye Şehit Savcı'nın Adı Verildi
banner3

Ferizli kaymakamlığının karşısına yapılması planlanan caminin temel atma törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ferizli ilçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet SOĞUK,  STK'lar ve çok sayıda vatandaş katıldı

Başkan Soğuk yaptığı konuşmada
"İlçe halkımız ile beraber çok hayırlı bir hizmeti hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. dedi.
Yapılacak olan camiinin arsası daha önce emniyete tahsis edildiğini belirten Başkan Soğuk, "Daha sonra bu arsa belediyemize geçmiştir. Bu bölgedeki vatandaşlarımızın bir cami ihtiyacı konusunda bizlere olan taleplerinden dolayı  Heyetteki arkadaşlarımızın da onayı ve çalışmaları neticesinde belediyemize ait olan bu arsa ilçe müftülüğümüze devredilmiş ve   Camii projesi şekillenmiştir " dedi.

SAKARYADA BİR İLK OLACAK
Yapılması planlanan camii, mimari ve iç dizaynı olarak Sakarya'da bir ilk olacağını belirten Ahmet SOĞUK "bu proje mahallemizin projesi değil, Ferizli'ninde projesi değil. Bu proje Sakarya'nın projesidir" dedi. 

Konuşmalarına;  Geçtiğimiz günlerde Şehit edilen Savcı Mehmet Selim KİRAZ'ın isminin bu camiye verilmesini isteyen Başkan SOĞUK'un isteği Vali Hüseyin Avni COŞ tarafından kabul edilerek camiinin ismi Şehit Mehmet Selim KİRAZ Camii olarak kabul edildi. 

Şehit Savcının isminin camiiye verilmesini isteyen Ahmet SOĞUK'un bu isteği vatandaşlar tarafından da büyük bir beğeni  topladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER