ÇALIŞAN ANNELERE MÜJDE! YENİ DÜZENLEME GELİYOR

Çalışan anneler, mesai saatlerini çocuklarının okuldan çıkışına göre ayarlayabilecek. Ayrıca engelli çocuğu olan anne ya da baba kar tatili hakkına kavuşacak.

ÇALIŞAN ANNELERE MÜJDE! YENİ DÜZENLEME GELİYOR
banner3

Önümüzdeki dönem "esnek çalışma", "kreş teşviki" gibi yeni düzenlemeleri hayata geçirecek olan hükümet, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın hazırladığı öneriler doğrultusunda annelerin iş ve çocuklarının okul saatlerini de birbirine uyumlu hale getirecek. Çocukların okul çıkışları genel olarak saat 15:30-16:00 arasında olurken, saat 17:00'de mesaisi biten annelerin en büyük sorunu "çocuğum nereye gidecek, ona kim bakacak?" oluyordu.

Bu derdi çözmek için kamuda çalışan annelere sabah işe bir saat erken gelerek veya öğle tatillerini kullanmayarak bir saat erken çıkma seçeneği sunulması planlanıyor. İkinci kolaylık ise engelli çocuğu olan ve her ikisi de çalışan anne veya babadan birine sağlanacak "kar tatili" hakkı olacak.

Kar yağışı gibi durumlarda yapılan okul tatillerinde engelli çocukların gittiği özel eğitim kurumları da tatile giriyor. Çalışan anne babalar ise bu noktada çocuğuna kimin bakacağına yönelik büyük problem yaşıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER