Çakıroğlu'nu şehit eden PKK'lılar Ege Üni'yi kurtarılmış bölge ilan etmiş

Ülkücü öğrenci Fırat Çakıroğlu'nu şehit eden PKK'lıların, Ege Üniversitesi'nde fakülte kapılarına zincir vurarak binaları işgal ettikleri ortaya çıktı. Öğrencileri ve hocaları adeta esir alan PKK yandaşlarını ancak özel harekatçılar durdurmuş.

Çakıroğlu'nu şehit eden PKK'lılar Ege Üni'yi kurtarılmış bölge ilan etmiş
banner3

Ülkücü öğrenci Fırat Çakıroğlu'nu şehit eden PKK'lıların, Ege Üniversitesi'nde fakülte kapılarına zincir vurarak binaları işgal ettikleri ortaya çıktı. Öğrencileri ve hocaları adeta esir alan PKK yandaşlarını ancak özel harekatçılar durdurmuş.

 

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun, PKK sempatizanları tarafından geçtiğimiz günlerde şehit edilmesi, üniversitedeki PKK yapılanmasını gündeme getirdi.

 

Üniversiteyi 'kurtarılmış bölge' ilan eden PKK üyelerinin kimlik kontrolü yaptıkları, fakülte kapılarına kilit vurdukları, öğretmen ve öğrencileri darp ettikleri hatta zaman zaman rehin aldıkları ortaya çıktı. 

 

ÖCALAN POSTERLERİ İLE...

PKK'nın Ege Üniversitesi'nde kalabalık şekilde örgütlendiği belirtilirken, okulda her türlü faaliyeti rahatlıkla yaptıkları dile getiriliyor. Terörist başı Abdullah Öcalan'ın ve PKK'lıların posterleri ile sözde Kürdistan bayrakları altında eylem, konser, şenlik, yürüyüş veya sözde anma törenleri düzenledikleri ifade ediliyor. 

 

TAŞ, SOPA VE  PATLAYICI 

Terör yandaşlarının taş, sopa ve kesici aletleri okula çok kolay soktukları aktarılırken, geçen yıl sigara paketinin içinde C4 tipi patlayıcının yakalandığı kaydediliyor. PKK'lıların üniversitede kimlik kontrolü yaptığı, bazı öğrencilerin kimliklerine el koyarak, darp ettiği dile getiriliyor. Örgüt yandaşlarının Türk bayraklarına da izin vermediği ve fakültedeki bayrakları yaktığı  belirtiliyor. 

 

BİLEREK OKULU UZATIYORLAR

Üniversitede doğrudan PKK'nın dağ kadrosuyla irtibatlı olan öğrencilerin bulunduğu iddia edilirken, bu şahısların 8-10 yıldır okuduğu ve 30-35 yaşlarında olduklarının altı çiziliyor. Söz konusu kişilerin sınavlara girmeyip okulu uzattığı, böylece üniversitedeki PKK yapılanmasını oluşturduğu aktarılıyor. HattaKobani Olayları'nda dört otobüs öğrenciyi bölgeye götürdükleri, orada ölen 4-5 öğrenci için okula fidan diktikleri kaydediliyor.

 

DERSLERİ BASIP HOCALARI DÖVÜYORLAR

Okulda örgütlü bir şekilde yapılanan ve her türlü eylemi gerçekleştirebilen PKK'lıların geçen yıl Hazırlık Fakültesi'ni de işgal ettikleri belirtiliyor. Soma'daki maden faciası nedeniyle milli yas ilan edildiği günlerdeokulda örgüt yandaşlarının konser düzenlemesi üzerine polisin buna izin vermediği ve bu sebeple çatışma yaşandığı kaydediliyor.

 

ZİNCİRLEDİLER

Yaşanan bu olaylarda PKK'lıların ders işlendiği esnada Hazırlık Fakültesi'ni bastığı, öğretmen ve öğrencileri tartaklayarak dışarı çıkarttığı ve fakülte kapısını zincirle kilitlediği belirtiliyor. 40-50 kişilik bu grubun fakülteyi saatlerce işgal ettiği, bilgisayarlara, masa, sandalye, tahtalara zarar verdiği aktarılıyor.

 

‘ÖZEL’ OPERASYON

Gece yarısı özel harekat polislerinin yaptığı operasyon sonucu fakültenin kurtarıldığı dile getiriliyor. 38 kişinin gözaltına alındığı bu olayda bir veya iki kişinin tutuklandığı diğerlerinin ise okula devam ettiğibelirtiyor.

 

ege1.jpg

 

ege2.jpg

 

ege3.jpg

 

ege4.jpg

 

ege5.jpg

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER