banner28

Büyükşehirden Tanıtım Atağı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin güzelliklerini ve değerlerini ön plana çıkarmak için çeşitli noktalara billboardlar yerleştirdi. Ayrıca sosyal medyada ‘Sakarya Bir Başka’ hashtagi ile tanıtım atağı başlatıldı.

Büyükşehirden Tanıtım Atağı
banner3

‘KENT AİDİYETİ OLUŞACAK’
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,  şehrin tanıtımı için önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. Şehrin çeşitli noktalarına yerleştirilen billboardlarla herkesin Sakarya’yı keşfetmesi ve tanıması hedefleniyor.  Şehrin eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel dokusu da bu billboardlarla hafızalara kazınıyor. Başkan Yüce, “ Bizim esas meselemiz kent aidiyetini oluşturmaktı. İnsan öncelikle kentini sevmeli eğer insan kentini severse turizm elçisi haline gelir. Biz bir algı oluşturma niyetindeyiz. Bu algı kentini sevme algısı yani kent aidiyeti oluşturma algısıdır” dedi. 


ŞEHRİN EŞSİZ GÜZELLİKLERİ
Çalışmanın aynı zamanda turizme yönelik bir çalışma olduğunu aktaran Yüce, “Sakarya’nın çok güzel dağları, gölleri, yaylaları ve longozu var. Biz ilk olarak bu güzelliklerin listesini çıkardık. Daha sonra buraların tabi görsellerini elde ettik.  Bu görseller en çok beğenilen ve yarışmalardan ödül almış görseller oldu. Bu görselleri billboard haline getirdik” dedi. 


UZUN SOLUKLU ÇALIŞMA 
Zamana yayılacak uzun soluklu bir tanıtım çalışması başlattıklarını anlatan Başkan Yüce, “Görsel çalışmalar bizim ilk ayağımızdı. İlk önce insanlara şehirde neler olduğunu göstermek istedik. Mesela longozu hiç görmeyen biri görsün ‘Sakarya’da böyle bir yer mi var?’ diye sorsun istedik. ‘Evet, sadece senin şehrinde o da Sakarya’da var’ sloganıyla yola çıktık. Sosyal medyayı çok fazla önemsediğimiz için çalışmaları buralarda da yoğunlaştırdık. ‘Sakarya Bir Başka’ hashtagi ile paylaşımlarımız sürüyor. Sosyal medyayı çok aktif şekilde kullandık. Başlattığımız bu proje sadece bir ay sürecek bir proje değil. Bugün başlayıp sonsuza kadar sürecek bir çalışma” ifadelerini kullandı. 


‘SAKARYA BEYİNLERE YERLEŞSİN’
Başkan Yüce, “Aslında bu çok güzel bir sosyal sorumluluk projesidir biz bu çalışmaya böyle bakıyoruz. Bu projeye yani şehrini tanıtma projesine vatandaşlarımızı da katıyoruz. Vatandaşımız nasıl katılabilir? En basit yoluyla sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparak katılabilir. İnsanlar bir şeyi sever onu benimserse onu korur ve elinden geldiğince tanıtır. Bizim yaptığımız çalışma siyasal bir çalışma değil insanlar sakın böyle değerlendirmesin. İşin özü aslında şehre bir şey yapılacaksa bunu hep beraber yapmalıyız. Sakarya bir başkadır hep beraber söylemeliyiz. Başlatmış olduğumuz bu projeyle kalmayacağız daha sonra anahtarlık yapacağız, Sakarya bir başkadır diye tişörtler bastıracağız. Şehrin çeşitli yerlerine ‘Sakarya Bir Başka’ diye hashtaglerini yerleştireceğiz. Sakarya’yı dile pelesenk yapmak, beyinlere yerleştirmek istiyoruz” dedi.


‘HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN’
Yüce, “Sadece görsellerle kalmayacağız, turizm içerikli argümanların haricinde Sakarya’nın tanıtımının sürdürülebilir olması için bir tık ileriye gideceğiz. Sakarya’nın yemekleri ile ilgili video hazırlayacağız, Sakarya’nın özellikleri ile ilgili video hazırlayacağız. Vatandaş bu videoları izleyince kabak tatlısını sahiplenecek ve ben buna katkı sağlayabilir miyim diye düşünecek. Kentin artık ayağa kalkması gerektiğine inanıyoruz. Herkes üzerine ne düşüyorsa onu yapacak belediyeler, kamu kurumları gazeteciler ellerinden ne geliyorsa onu yapacak” ifadelerini kullandı.  


ULAŞIM KOLAYLIĞI SAĞLANACAK
Başlattıkları tanıtım çalışması sonrasında çok olumlu tepkiler aldıklarını söyleyen Başkan Yüce, “Bu çalışmalar kişiler için yapılan çalışmalar değil Sakarya için yapılan çalışmalar. Bunun için kimse en ufak bir olumsuz tepki göstermedi. İnsanlar bu şekilde kente daha çok bağlanacak ve sahiplenecek. Bu doğal güzelliği olan yerlere ulaşım için elimizden geleni yapıyoruz. Ulaşım Daire Başkanlığımız çalışmalara başladı” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER