banner28

Bülbül Sebze Haliyle İlgili Konuştu: Taraflar Özverili Davranırsa Sorun Çözülür

Yüklenici şirket ile anlaşamayan hal esnafının sorunlarını dinleyen MHP Milletvekili Bülbül, "Tarafların özverili davranıp, fedakarca hareket edip burada gerçekten işin hallolması cihetine gitmesi halinde bu problemlerin kısa süre içinde çözülebileceğine inanıyoruz" dedi.

Bülbül Sebze Haliyle İlgili Konuştu: Taraflar Özverili Davranırsa Sorun Çözülür
banner3
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, günlerdir mağdur olduklarını ifade ederek seslerini duyurmaya çalışan hal esnafını ziyaret etti.
Yaşanan mağduriyetten dolayı Yeni Sebze ve Meyve Haline henüz taşınamayan esnafla eski halde görüşen Grupbaşkanvekli Sakarya Milletvekili Bülbül'e MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da eşlik etti. 
 
SÜRECİ BAŞINDAN BERİ TAKİP EDİYORUZ
Eski halden hala taşınamayan esnafla bir araya gelen Bülbül, burada incelemelerde bulundu. Daha sonra MedyaRota'ya açıklamalar yapan Levent Bülbül, eski sebze ve meyve halinin artık kullanılamayacak hale geldiğini belirterek, “Biz bugün daha öncesinden de takip ettiğimiz bu mesele hakkında hal esnafımızın dertlerini dinlemek için ziyaret etmiş bulunuyoruz. Hal dernek başkanımızla da esnaf arkadaşlarımızla da bir değerlendirme yaptık. Sakarya'da uzun zamandır hal esnaflığı yapan uzun süre hizmet veren hal esnafımızın şu an itibariyle mevcut bulunan hal ortamının çalışamayacak hale geldiğini, halin adeta bir söküme uğradığı bir hali hep birlikte müşahede ettik.” dedi.

[ilgili-haber=49890]

 
SORUNLAR RAHATLIKLA ÇÖZÜLEBİLİR
Tarafların özverili davranarak fedakarlık yapması gerektiğini dile getiren Milletvekili Bülbül; “Yeni hale geçişle alakalı olarak ortada bazı hukuki problemlerin olduğunu biliyoruz ve takip ediyoruz. Biz bu sorunların rahatlıkla çözülebileceği kanaatindeyiz. Bu konuda bütün tarafların özverili davranıp, fedakarca hareket edip burada gerçekten işin hallolması cihetine gitmesi halinde bu problemlerin kısa süre içinde çözülebileceğine inanıyoruz. Bizde Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Sakarya’nın bir vekili olarak bu konuya nasıl katkılarımız olabilir, bu işin çözümüne nasıl bir dahilimiz olabilir diye esnafımızla bir istişare yapmaya geldik. Meseleyi dinledik, sıkıntıları öğrendik inşallah kısa bir süre içerisinde bu mesele çözülecektir. Bu konuya dair elimizden gelen katkıyı da sarf edeceğiz.” şeklinde konuştu.

[ilgili-haber=49913]

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER