Bülbül Henüz Araştırma Aşamasında!

1’nci sınıf tarım arazilerini sanayiye açıp açmadığını soran MHP İl Başkanı Levent Bülbül’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu sosyal medyadan ‘Açıkla’ cevabı verdi. Bu sözler üzerine MHP’li Başkan Levent Bülbül, söz konusu arazileri gösterecekleri

Bülbül Henüz Araştırma Aşamasında!
banner3

1’NCİ SINIF ARAZİLER
Geçtiğimiz Çarşamba günü haftalık olağan basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun, ‘1’nci sınıf tarım arazileri sanayiye açılmayacak’ sözüne rağmen, söz konusu tarım arazilerinin sanayiye açıldığını belirterek, “Sayın Toçoğlu, ‘1’nci sınıf tarım arazilerini sanayiye açmayacağım’ dedikten sonra, hiç tarım arazisini sanayiye açmış mı? ‘Açmadık’ derse ben çıkıp tek tek sanayiye açtıkları tarım arazilerini göstereceğim” demişti.
TOÇOĞLU ‘AÇIKLA’ DEDİ
Bunun üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, MHP İl Başkanı Levent Bülbül’den, sanayiye çevrilen 1’nci sınıf tarım arazilerinin yerlerini açıklamasını istedi. Bunun üzerine konuşan Bülbül, “1’nci sınıf tarım arazisi gördüğümüz yerleri onlar 1’nci sınıf görmüyor o zaman. Onların bunu kabul etmeyişinin arkasında bu yatıyor. Bizim 1’nci sınıf tarım arazisi olarak gördüklerimizi onlar 2’nci sınıf arazi olarak görüyor ve ihtilaf buradan kaynaklanıyor” dedi.
HEPSİNİ GÖSTERECEĞİZ
Bugünden itibaren çalışmalara başlayacaklarını ve sanayiye açılan 1’nci sınıf tarım arazilerini gözler önüne sereceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Bülbül, “Ziraat Odaları Birliği’ne ve Ziraat Mühendislerine 1’nci sınıf tarım arazilerinin yerlerini soracağız, bu yerlerin araştırmasını yapacağız ve bununla alakalı yapılan inşaatları göstereceğiz. Nerede ne varsa hepsini ilgili bilim adamları ve yetkililerle, onların görüşleri ile ne yaptılar ne ettiler hepsini göstereceğiz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak://www.yenisakarya.com/

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER