Bu Vahşetler Ne Zaman Bitecek..(!)

Eski karısını bıçaklayıp yol kenarına attıktan sonra aracıyla üzerinden geçerek öldüren adamın 24 yıl hapsi isteniyor.

Bu Vahşetler Ne Zaman Bitecek..(!)
banner3

Konya’da, iki çocuk annesi kadını bıçaklayıp yol kenarına attıktan sonra aracıyla üzerinden geçerek ölümüne sebep olduğu iddia edilen eski kocanın yargılanmasına devam edildi. Savcı, zanlı için 18 yıldan 24 yıla kadar hapsini istedi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen cinayet davasına zanlı Kamil Ç. ile birlikte taraf ve sanık avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, daha önceki duruşmalarda Kamil Ç’nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığını belirlemek için istenen raporun İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan geldiğini ve raporda sanığın ’akıl sağlığı yerindedir’ denilmesinin ardından savcıdan esas hakkındaki mütalaasını istedi.

Savcı esasa ilişkin yaptığı mütalaasında, öldürülen Özlem Işık ile Kamil Ç.’nin olaydan 9 ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmaları ve daha önce de Kamil Ç’nin eşini kasten yaralama suçuna karışmış olmasının dava dosyasına delil olarak alındığını kaydetti. Savcı, eski eşe karısını bıçaklayıp üzerinden otomobille geçerek ölümüne neden olduğu için ‘canavarca hisle kasten öldürdüğü’ ancak maktulün sanığa “çocuklar senden değil” demesiyle, olayın haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getirerek, 18 yıldan 24 yıla kadar hapsini istedi.

Sanık avukatının savunma için süre istemesi üzerine mahkeme heyeti duruşmayı 4 Mart 2015 tarihine erteledi.

2-099.jpeg

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER