Bu Çocukları Ne Zehirledi?

Sakarya'da faaliyet gösteren Adapazarı Özel Şahin Okullarında eğitim gören 180 öğrenci benzer şikâyetlerle hastanelere başvurmuştu. Valilikten konu ile ilgili yapılan açıklamada gerekli incelemelerin yapıldığı bir sonuca varılamadığı belirtildi.

Bu Çocukları Ne Zehirledi?
banner3

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde;

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde ilimizde bir okulda eğitim gören öğrencilerin benzer şikayet ve belirtiler ile sağlık kuruluşlarına başvurması sonrasında Valiliğimizce İl Sağlık Müdürlüğü’ne gerekli incelemeler yaptırılmıştır.

Yapılan inceleme sonucunda; alınan gıda ve su örnekleri üzerinde yapılan tetkiklerde herhangi bir etken üremediği ilgili laboratuvarlarca bildirilmiştir. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı salgın ekibi tarafından gerekli çalışmalar yapılmış ve salgına neden olabilecek herhangi bir etken üremesi olmadığı tespit edilmiştir.

Bu gibi durumlarda her zaman etkenin kendisi değil toksinleri de etkili olabilmekte ve etken üremesi gerçekleşmeyebilmektedir. Söz konusu olayla ilgili özel okulda yapılan denetimlerde de gerekli önemlerin alındığı ve herhangi bir eksiklik olmadığı Valiliğimize bildirilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER