banner28

Bu Çağda Bu Eziyet! O Mahallelere Ulaşım Aracı Yok

Adapazarı’na bağlı Karadavutlu, Aşırlar ve Nasuhlar mahallelerinde ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşlar seslerini yetkililere duyurmak istiyor.

Bu Çağda Bu Eziyet! O Mahallelere Ulaşım Aracı Yok
banner3

2 SAATTE BİR ARAÇ

Adapazarı’na bağlı Karadavutlu, Aşırlar ve Nasuhlar mahallelerinde yaşayan vatandaşlar ulaşım sıkıntılarını yetkililere duyurmak istiyor. Edinilen bilgilere göre Adapazarı’na bağlı bu üç mahallenin ulaşımı keyfe keder çalışan tek bir araçla sağlanıyor. Bir vatandaş, kendi aracı ile 2 saatte bir mahallelerden şehir merkezine ulaşımı sağlıyor.

HEM İLKEL HEM TEHLİKELİ

Whatsapp ihbar hattımıza konuyu bildiren mahalle sakinleri, ulaşımın iki saatte bir olması nedeniyle aracın kalabalık olduğunu deyim yerindeyse “balık istifi” şeklinde yolculuk yaptıklarını dile getirdiler. Yolculuk esnasında aracın kapılarının açık olmasının tehlikeli durumlar meydana getirdiğini söyleyen vatandaşlar “araç sahibi nasıl isterse o şekilde yolculuk yapıyoruz. Herhangi bir denetleme yok. İstediği zaman hareket saatlerini değiştiriyor. Akşam iş çıkış saatlerinde araç çok kalabalık oluyor, kapıların açık olması da birçok tehlikeyi beraberinde getiriyor. Yetkililerin bir an önce bu işe bir çözüm bulmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“DAHA ÖNCE BAŞVURDUK”

Yıllardır ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşlar bu konu ile ilgili şikayetlerini bildirdiklerini fakat bir sonuç alamadıklarını dile getirdiler. Mahalle sakinleri “ Yıllardır aynı sıkıntıyı çekiyoruz, işe gidip gelirken küçük bir araçla ulaşımımızı sağlamaya çalışıyoruz. Daha önce bu konu ile ilgili müracaatta bulunduk. Bizimle ilgilenen olmadı. İmza toplamamız gerektiğini söylediler onu da yaptık fakat hala bir geri dönüş yok. Bizim bu hizmeti alabilmemiz için başımıza bir şey mi gelmesi gerekiyor?” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neslihan TUNCER
Neslihan TUNCER - 5 ay Önce

nerde bu muhtar nerde bu ulasım daıre nerde bu beledıye başkanı hanı gelişmiştik hani ilerlemiştik örneği bumudur.insanlar üst üste bu sıcakta .kapılar acık .ben korucuk duragında yolcu arabasını beklerken korucuk arabadının cam kırıldı dıye baskasına devrettı saatını bu nedek oluyor ne anlama gelıyor kım acıklıcak bunun cevabını bu arabada hıc bır koruma yok kapılar acık wngellı aracı koymak için emnıyet hıc yokklima desen o ne ter havasız bır araba bu ınsanlar 40 dk yol cekıyor ust uste devlet adalet nerdesınız.ulasım daıre sız nıye varsınız oturdugunuz yerden devlet soymak içinmi bu arabada bende yolculuk yapyorum.sayın baskanlarımız duyun sesımızı duyun vatandası yardımcı olun bu konuya bu ınsanlar araba sıkıntısı yuzunden iş sorunu yasıyon gırın artık devreye

SIRADAKİ HABER